შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრს ქეთევან ციხელაშვილსა და მოლდოვის ვიცე-პრემიერს რეინტეგრაციის საკითხებში კრისტინა ლესნიკს შორის დისტანციური შეხვედრა შედგა.
ვიდეო შეხვედრაზე საუბარი შეეხო საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და მოლდოვის კონტროლს მიღმა არსებულ კონფლიქტურ რეგიონში არსებულ ვითარებას. მხარეებმა ინფორმაცია გაცვალეს COVID-19-ის პანდემიის ფონზე განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ, იმ ნაბიჯების და დახმარების თაობაზე, რასაც საქართველოს და მოლდოვის მთავრობა უწევს აღნიშნულ ტერიტორიებზე მცხოვრებ ადამიანებს, მათ შორის მათი სამედიცინო საშუალებებით უზრუნველყოფის, ტესტირებისა და მკურნალობის მიმართულებით. მხარეებმა ისაუბრეს არსებული გამოწვევების გადაჭრის გზებზე და სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობაზე. ხაზი გაესვა განხორციელებულ სამშვიდობო პოლიტიკას და მის მნიშვნელობას კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების კუთხით.
საქართველოსა და მოლდოვას შორის ორ წელზე მეტია არსებობს ურთიერთ თანამშრომლობის მემორანდუმი, რომლის ფარგლებშიც ქვეყნები თანამშრომლობენ მშვიდობის მშენებლობის სფეროში მიღებული გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების თვალსაზრისით.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили и заместитель премьер-министра Молдовы по вопросам реинтеграции Кристина Лесник провели дистанционную встречу.
Во время видео встречи стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях Грузии и в находящемся вне контроля Молдовы конфликтном регионе. Стороны обменялись информацией о принятых и планируемых мерах на фоне пандемии COVID-19, о помощи, которую правительства Грузии и Молдовы оказывают людям, проживающим в этих районах, включая предоставление им медикаментов, анализов и лечения. Стороны обсудили пути решения текущих проблем и важность углубления будущего сотрудничества. Была подчеркнута важность мирной политики и её значение в урегулировании конфликта.
Уже более двух лет между Грузией и Молдовой подписан меморандум о сотрудничестве, в рамках которого страны обмениваются опытом и практикой в сфере строительства мира.