სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრების ქსელების თანამშრომლებს და საქართველოს 6 რეგიონიდან სამოქალაქო აქტივისტებს, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის წარმომადგენლებს დისტანციურად შეხვდა.
ვიდეო კონფერენციაზე ქეთევან ციხელაშვილმა მონაწილეებს ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდა კორონავირუსის დაძლევა/პრევენციის მიზნით ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებით მჭიდროდ დასახლებულ რეგიონებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ განხორციელებული საქმიანობის შესახებ და მიმდინარე ღონისძიებებსა თუ საინფორმაციო კამპანიებზე.
„გვქონდა საინტერესო ვიდეო-შეხვედრა დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრთან, მათ წარმომადგენლებთან საქართველოს ყველა რეგიონიდან ფაქტობრივად, ვისაუბრეთ სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობაზე COVID-19-თან გამკლავების პერიოდში ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და ეთნიკური უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებულ რეგიონებში. შედგა ძალიან პროდუქტიული გაცვლა-გამოცვლა აზრების და კითხვა-პასუხის რეჟიმი. ვფიქრობ, მნიშვნელოვანია მსგავსი ტიპის შეხვედრები, ინფორმირება მოსახლეობის, განსაკუთრებით იმ აქტივისტების, რომლებიც თავად არიან ჩართულნი რეგიონებში უკვე და არიან ინფორმაციის გამავრცელებლები, აზრის ჩამომყალიბებლები. თავისთავად დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრი, რა თქმა უნდა, ძალიან უწყობს ხელს სამოქალაქო საზოგადოების განვითარებას და ზოგადად ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებას“-განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Была проведена видео встреча с «Центром демократической вовлеченности»
Госминистр Кетеван Цихелашвили провела дистанционную встречу с сотрудниками сетей Центра демократической вовлеченности, активистами из 6 регионов Грузии, представителями неправительственных организаций и СМИ.
На видеоконференции Кетеван Цихелашвили предоставила участникам исчерпывающую информацию о мероприятиях, проводимых Аппаратом госминистра в целях преодоления / предотвращения распространения коронавируса на оккупированных территориях и в районах проживания представителей  этнических меньшинств, а также о текущих событиях и информационных кампаниях.
«У нас была очень интересная видео-встреча с представителями Центра демократической вовлеченности из всех регионов Грузии. Мы говорили о деятельности Аппарата госминистра по борьбе с COVID-19 на оккупированных территориях и в регионах компактного проживания представителей этнических меньшинств. Состоялся очень продуктивный обмен мыслями. Я думаю, что важно проводить такие встречи, информировать население, особенно тех активистов, которые уже работают в регионах и распространяют информацию. Центр демократической вовлеченности, конечно, вносит большой вклад в развитие гражданского общества и демократическое развитие страны в целом», - заявила Кетеван Цихелашвили.