შიდა ქართლის მუნიციპალიტეტებში გამყოფ ხაზთან მცხოვრებ 402 ოჯახს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათები გადაეცა
სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან გიორგი ხოჯევანიშვილთან ერთად სოფელ მეჯვრისხევში მრავალშვილიან ოჯახებს ესტუმრა. გამყოფ ხაზთან გორის, ქართლის, კასპისა და ხაშურის მუნიციპალიტეტეტების სოციალურად დაუცველ მრავალშვილიან 402 ოჯახს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათები გადაეცათ.
პროექტი კომპანია „დუთი ფრი ჯორჯიას“ ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა. ადგილზე იმყოფებოდა კომპანიის დირექტორი ომერ სალურიც. ქეთევან ციხელაშვილმა და გიორგი ხოჯევანიშვილმა მოსახლეობის საჭიროებები მოისმინეს და საქართველოს ხელისუფლების მიერ COVID-19-ის პრევენციასთან დაკავშირებით გატარებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ მათ ინფორმაცია მიაწოდეს.
სახელმწიფო მინისტრის მხრიდან აღინიშნა, რომ აქტივობა არ არის ერთჯერადი ხასიათის და საბოლოო ჯამში დახმარებას საქართველოს ყველა რეგიონში გამყოფი ხაზის სოფლების სოციალურად დაუცველი თითოეული მრავალშვილიანი ოჯახი მიიღებს.

Корзины с продуктами питания и предметами гигиены были переданы 402 семьям, проживающим вдоль разделительной линии в муниципалитетах Шида Картли.
Госминистр Грузии Кетеван Цихелашвили вместе с губернатором Шида Картли Георгием Ходжеванишвили посетили многодетные семьи в селе Меджрисхеви. 402 социально уязвимым многодетным семьям, проживающим вдоль разделительной линии в муниципалитетах Гори, Каспи и Хашури были переданы корзины с продуктами питания и предметами гигиены.
Проект был реализован при финансовой поддержке компании «Duti Free Georgia». Также, на месте присутствовал директор компании Омер Салури. Кетеван Цихелашвили и Георгий Ходжеванишвили ознакомились с потребностями населения и предоставили информацию о предпринятых и запланированных правительством Грузии мерах по предотвращению COVID-19.
Госминистр отметила, что эта кампания не является разовой, и в конечном итоге каждая социально незащищенная многодетная семья, проживающая возле разделительной линии, получит помощь.