შიდა ქართლის მუნიციპალიტეტებში გამყოფ ხაზთან მცხოვრებ 402 ოჯახს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათები გადაეცა
სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან გიორგი ხოჯევანიშვილთან ერთად სოფელ მეჯვრისხევში მრავალშვილიან ოჯახებს ესტუმრა. გამყოფ ხაზთან გორის, ქართლის, კასპისა და ხაშურის მუნიციპალიტეტეტების სოციალურად დაუცველ მრავალშვილიან 402 ოჯახს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათები გადაეცათ.
პროექტი კომპანია „დუთი ფრი ჯორჯიას“ ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა. ადგილზე იმყოფებოდა კომპანიის დირექტორი ომერ სალურიც. ქეთევან ციხელაშვილმა და გიორგი ხოჯევანიშვილმა მოსახლეობის საჭიროებები მოისმინეს და საქართველოს ხელისუფლების მიერ COVID-19-ის პრევენციასთან დაკავშირებით გატარებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ მათ ინფორმაცია მიაწოდეს.
სახელმწიფო მინისტრის მხრიდან აღინიშნა, რომ აქტივობა არ არის ერთჯერადი ხასიათის და საბოლოო ჯამში დახმარებას საქართველოს ყველა რეგიონში გამყოფი ხაზის სოფლების სოციალურად დაუცველი თითოეული მრავალშვილიანი ოჯახი მიიღებს.

402 families living along the dividing line received baskets of food and hygiene items
402 families living near the dividing line in Shida Kartli municipalities received baskets of food and hygiene products.
The State Minister Ketevan Tsikhelashvili together with Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili visited families in the village of Mejvriskhevi. 402 families with socially vulnerable children from Gori, Kartli, Kaspi and Khashuri municipalities along the dividing line were given baskets of food and hygiene items.
The project was implemented with the financial support of Duty Free Georgia. Omer Saluri, the director of the company, was also at the scene. Ketevan Tsikhelashvili and Giorgi Khojevanishvili listened to the needs of the population and provided them with information about the measures taken and planned by the Georgian government to prevent COVID-19.