თამარ ქოჩორაძემ საქართველოში UNICEF-ის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელის მოადგილე ემი კლენსსა და UNICEF-ის სოხუმის ოფისის ხელმძღვანელ უილიამ ჰენლონთან ონლაინ შეხვედრა გამართა
23 ივნისი 2020
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის პოლიტიკის ანალიზის, დაგეგმვისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსმა თამარ ქოჩორაძემ საქართველოში UNICEF-ის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელის მოადგილე ემი კლენსსა და UNICEF-ის სოხუმის ოფისის ხელმძღვანელ უილიამ ჰენლონთან ონლაინ შეხვედრა გამართა.
მსოფლიო პანდემიის ფონზე, შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს ოკუპირებულ რეგიონში კოვიდ 19-ით გამოწვეული შედეგები განიხილეს. ამ კონტექსტში განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა განათლების უფლებასა და ხელმისაწვდომობაზე. საუბრის ერთ-ერთი თემა ასევე აფხაზეთის ოკუპირებულ რეგიონში განათლებასთან დაკავშირებული UNICEF-ის მიმდინარე და სამომავლო პროექტები იყო. მხარეები შემდგომ მჭიდრო თანამშრომლობასა და კოორდინაციაზე შეთანხმდნენ.
ქართულმა მხარემ ამ მიმართულებით გაეროს ბავშვთა ფონდის თანამშრომლობისა და ჩართულობის მნიშვნელობას ხაზი კიდევ ერთხელ გაუსვა.

Тамар Кочорадзе провела онлайн-встречу с заместителем главы представительства UNICEF в Грузии Эми Клэнси и руководителем сухумского офиса UNICEF Уильямом Хенлоном
23 June 2020
Руководитель отдела анализа политики, планирования и международных отношений Аппарата Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Тамар Кочорадзе провела онлайн-встречу с заместителем главы представительства UNICEF в Грузии Эми Клэнси и руководителем сухумского офиса UNICEF Уильямом Хенлоном.
Стороны обсудили последствия глобальной пандемии коронавируса на оккупированной территории Грузии. В этом контексте особое внимание было уделено праву и доступу к образованию. Одной из тем беседы были текущие и будущие проекты UNICEF, связанные с образованием в оккупированном регионе Абхазии. Стороны также договорились о тесном сотрудничестве и координации в будущем.
Грузинская сторона ещё раз отметила важность сотрудничества и участия Детского фонда ООН в этом направлении.