ლია გიგაურმა, წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტთან ონლაინ დისტანციური შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელმა ლია გიგაურმა, წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტთან ონლაინ დისტანციური შეხვედრა გამართა.
შეხვედრა მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ იყო ორგანიზებული და მასში მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ნათია მეზვრიშვილი და წითელი ჯვრის დელეგაციის ხელმძღვანელი სევერინ შაპა მონაწილეობდნენ.
დისტანციური შეხვედრის მთავარი თემა აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში უგზო-უკვლოდ დაკარგულ პირთა ბედისა და ადგილ-სამყოფელის გარკვევა იყო. დამატებით ქალბატონმა სევერინმა ისაუბრა წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის ძირითად პრიორიტეტებზე საქართველოში, მათ შორის მის როლზე, როგორც ნეიტრალური შუამავლის და ჰუმანიტარული მონაწილის, რომელიც გამყოფი ხაზის ყველა მხარეს ფუნქციონირებს.

Исполняющая обязанности государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лия Гигаури провела дистанционную онлайн-встречу с Международным комитетом Красного Креста.
Встреча была организована Администрацией Правительства Грузии, в которой приняли участие глава Администрации Правительства Грузии Натия Мезвришвили и глава делегации Красного Креста Северин Шапа.
Основной темой онлайн-встречи было выяснение местонахождения пропавших без вести в Абхазии и Цхинвальском регионе. Кроме того, г-жа Северин рассказала о ключевых приоритетах Международного комитета Красного Креста в Грузии, в том числе о его роли в качестве нейтрального посредника и гуманитарного донора по обе стороны разделительной линии.