შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი გარდაბნის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ყარაჯალარში იმყოფებოდა.
სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი პრემიერ-მინისტრის მრჩეველთან ლელა აქიაშვილთან და სახელმწიფო რწმუნებულთან შოთა რეხვიაშვილთან ერთად სოციალურად დაუცველ ოჯახებს ესტუმრა. ყარაჯალარში საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათები 82 სოციალურად დაუცველ ოჯახს გადაეცა. დახმარების აქცია კორონავირუსის პანდემიის ფონზე ეთნიკური უმცირესობებით მჭიდროდ დასახლებულ რეგიოენებში მცხოვრები მოსახლეობის მხარდაჭერის კამპანიის ფარგლებში, სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებითა და გაეროს ბავშვთა ფონდის UNICEF-ის ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა.
„სახელმწიფო მინისტრის აპარატი განაგრძობს საქართველოში მრცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების მხარდაჭერას, კოვიდ პანდემიით გამოწვეული ახალი საჭიროებების გათვალისწინებით. ამჟამად ჩვენ ვიმყოფებით სოფელ ყარაჯალარში, სადაც სულ ცოტახნისწინ დასრულდა კარანტინის რეჟიმი. დღეს გაეროს ბავშვთა ფონდის მხარდაჭერით ჩვენ 82 სოციალურად დაუცველ ოჯახს გადავცემთ საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათებს, რაც ვფიქრობთ, გარკვეული დროით შეამსუბუქებს მათ მდგომარეობას. გასული თვეების განმავლობაში ჩვენ განვახორციელეთ კოვიდ პანდემიასთან დაკავშირებული საინფორმაციო კამპანია, რომლის ფარგლებშიც კარდაკარ პრინციპით დარიგდა 600 000-ზე მეტი ნაბეჭდი საინფორმაციო მასალა, ამ პროცესში ჩართული იყვნენ და მხარს გვიჭერდნენ საერთაშორისო პარტნიორები და ადგილობრივი ხელისუფლება, რის გამოც მათ დიდ მადლობას ვუხდი“-განაცხადა თეა ახვლედიანმა.

Tea Akhvlediani, the State Minister for Reconciliation and Civic Equality, visited the village of Karajalari in Gardabani Municipality.
State Minister Tea Akhvlediani visited socially vulnerable families together with Lela Akiashvili, Advisor to the Prime Minister and State Representative Shota Rekhviashvili. Baskets of food and hygiene items were handed over to 82 socially vulnerable families of the village.
“The Office of the State Minister continues to support the ethnic minorities living in Georgia, taking into account the new needs caused by the COVID pandemic. We are currently in the village of Karajalari, where the quarantine regime has just ended. Today, with the support of UNICEF, we are delivering food and hygiene baskets to 82 vulnerable families. Over the past few months, we have conducted an information campaign related to the pandemic, in which more than 600,000 printed news items were distributed door-to-door. International partners and local authorities were involved in this process and supported us, for which I would like to thank them”, - said Tea Akhvlediani.