გამყოფი ხაზის სოფლებში მცხოვრები ობოლი და შშმ ბავშვების სოციალური/დახმარების აქცია გრძელდება
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი ამჯერად შიდა ქართლის და მცხეთა-მთიანეთის რეგიონებში, გამყოფი ხაზების სოფლებს ესტუმრა. სოფელ საკორინთლოსა და სოფელ ოძისში ვიზიტის ფარგლებში, სახელმწიფო მინისტრმა ობოლ და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვებს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათები გადასცა.
აღნიშნული დახმარების აქცია სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით და ორგანიზებით, გამყოფი ხაზის 116-ვე სოფელში, გაეროს ბავშვთა ფონდის UNICEF-ის მხარდაჭერით ხორციელდება.
"ვაგრძელებთ სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით წამოწყებულ კამპანიას, რომელიც პანდემიით შექმნილი საჭიროებების საპასუხოდ დავიწყეთ გასული წლის დასასრულს. ამჯერად შიდა ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის კონფლიქტით დაზარალებულ სოფლებში მცხოვრებ ობოლ და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვებს გადავცემთ საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების კალათებს. ჩვენ აღნიშნული აქციით მოვიცავთ გამყოფი ხაზის 116-ვე სოფელს, ისევე როგორც ეთნიკური უმცირესობებით მჭიდროდ დასახლებულ მუნიციპალიტეტებს. აღსანიშნავია, რომ ამ სოციალური აქციის პროცესში ჩვენ მხარს გვიჭერს გაეროს ბავშვთა ფონდი UNICEF-ი,“- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
თეა ახვლედიანს შიდა ქართლსა და მცხეთა-მთიანეთში სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებლები სიმონ გულედანი და მაცაცო ნარიმანიძე, ასევე საქართველოში UNICEF-ის ხელმძღვანელი ღასან ხალილ ახლდნენ თან.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия посетила села возле разделительных линий в Шида Картли и Мцхета-Мтианети. Во время визита в села Сакоринтло и Одзиси Теа Ахвледиани передала детям-сиротам и детям с ограниченными возможностями корзины с продуктами питания и предметы гигиены.
Кампания помощи инициирована и организована канцелярией госминистра во всех 116 деревнях демаркационной линии при поддержке ЮНИСЕФ.
«Мы продолжаем кампанию, инициированную Аппаратом госминистра, которую мы начали в ответ на потребности, вызванные пандемией в конце прошлого года. На этот раз мы передадим корзины с продуктами питания и предметами гигиены детям-сиротам и детям с ограниченными возможностями, проживающим в пострадавших от конфликта селах Шида Картли и Мцхета-Мтианети. Мы посетим все 116 сел возле разделительных линий, а также муниципалитеты, в которых проживают этнические меньшинства», - заявила госминистр.
Тею Ахвледиани сопровождали исполняющие обязанности губернаторов Шида Картли и Мцхета-Мтианети Симон Гуледани и Мацацо Нариманидзе, а также директор UNICEF в Грузии Гасан Халил.