შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი საქართველოში მცხოვრებ ასურელებს "ხაბ-ნისან"-ის დღესასწაულს ულოცავს
1 აპრილი 2021
„ყველა ასურელს გულითადად გილოცავთ ხაბ-ნისანს - გაზაფხულის ამ ლამაზ, ახალი წლის მაუწყებელ დღესასწაულს! ეს დღე თითოეული თქვენგანისათვის ყოფილიყოს ჯანმრთელობის, ბედნიერებისა და სიხარულის მომტანი, ჩვენი ქვეყნისთვის კი - ახალი წარმატებების საწინდარი.“ - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия поздравляет проживающих в Грузии ассирийцев с праздником «Хаб-Нисан».
1 April 2021
«Поздравляю всех ассирийцев с праздником «Хаб-Нисан» - этим прекрасным праздником весны! Пусть этот день принесет каждому из вас здоровья, счастья и радости, а нашей стране - новых успехов» - заявила Теа Ахвледиани.
Хаб-Нисан – ассирийский национальный праздник, символизирующий начало Нового года, который отмечается 1 апреля.