შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი გაზეთების "გურჯისტანისა" და "ვრასტანის" რედაქტორებს, ხალადინ ელჩუევსა და ვან ბაიბურთს, შეხვდა
2 აპრილი 2021
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი გაზეთების "გურჯისტანისა" და "ვრასტანის" რედაქტორებს, ხალადინ ელჩუევსა და ვან ბაიბურთს, შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრთან სამუშაო შეხვედრაზე განიხილეს სომხურენოვანი გაზეთი ,,ვრასტანისა“ და აზერბაიჯანულენოვანი გაზეთი "გურჯისტანის“ 100 წლის იუბილის აღნიშვნასთან დაკავშირებული საკითხები.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა გაზეთების მნიშვნელოვან როლს ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა რეგულარული და სრულფასოვანი ინფორმირებისთვის, რაც სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო პოლიტიკის უმნიშვნელოვანესი ამოცანაა.

Tea Akhvlediani, State Minister for Reconciliation and Civic Equality, met with Khaladin Elchuev and Van Bayburt, editors of the Gurjistan and Vrastan newspapers.
Issues related to the celebration of the 100th anniversary of the Armenian-language newspaper Vrastan and the Azerbaijani-language newspaper Gurjistan were discussed at the working meeting with the State Minister.
The meeting highlighted the important role of newspapers in regularly and fully informing the representatives of ethnic minorities, which is the most important task of the state policy on civic equality and integration.