თეა ახვლედიანი მოქალაქეებს, რომლებიც დღეს მაცხოვრის აღდგომას აღნიშნავენ, დღესასწაულს ულოცავს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი მოქალაქეებს, რომლებიც დღეს მაცხოვრის აღდგომას აღნიშნავენ, დღესასწაულს ულოცავს:
„დღეს დიდი ზეიმი და მნიშვნელოვანი დღეა ჩვენი ქვეყნის ეთნიკურად სომეხი თანამოქალაქეებისთვის ისევე, როგორც კათოლიკური და ევანგელურ-ლუთერული აღმსარებლობის მიმდევრებისთვის. თითოეულ ადამიანს, თითოეულ ოჯახს, რომელიც დღეს ზეიმობს აღდგომის ბრწყინვალე დღესასწაულს, ვულოცავ და ვუსურვებ ჯანმრთელობას და კეთილდღეობას.
დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენი ქვეყნის სხვადასხვა ეთნოსის და რელიგიურ აღმსარებლობის ადამიანთა მეგობრული თანაცხოვრება, რომელიც საუკუნეების მანძილზე ურთიერთპატივისცემასა და დაფასებაზე დამყარებული ურიერთობით ქმნიდა ჩვენი ქვეყნის სიძლიერეს და სიმდიდრეს, ერთობლივი ძალისხმევით კიდევ უფრო გაძლიერდება და შემდგომში კიდევ უფრო გამყარდება ჩვენი ქვეყნის და თითოეული მოქალაქის საკეთილდღეოდ.“

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия поздравляет граждан, отмечающих Светлое Христово Воскресение:
«Сегодня большой праздник и важный день для Армянской Святой Апостольской Православной, Католической и Евангелическо Лютеранской церквей. Поздравляю и желаю крепкого здоровья и благополучия каждому человеку, каждой семье, которая отмечает сегодня славный праздник Пасхи.
Я убеждена, что дружеское сосуществование людей разных национальностей и религий представляет силу и богатство нашей страны. Наши совместные усилия будут способствовать дальнейшему укреплению благополучия нашей страны и каждого гражданина», - заявила Теа Ахвледиани.