თეა ახვლედიანმა ბრიტანული ორგანიზაციის „შერიგების რესურსები“ წარმომადგენელთან, რეიჩელ ქლოგთან შეხვედრა გამართა
8 ივლისი 2021
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა ბრიტანული ორგანიზაციის „შერიგების რესურსები“ წარმომადგენელთან, რეიჩელ ქლოგთან შეხვედრა გამართა.
თეა ახვლედიანმა ისაუბრა საქართველოს მთავრობის შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის, მათ შორის სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების მიმდინარეობაზე. სახელმწიფო მინისტრმა რეიჩელ ქლოგს გააცნო უწყების სამომავლო ხედვა, რომელიც ასევე მოიცავს ახლად წამოწყებულ ინიციატივებს ჩართულობის სახელმწიფო სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის სტრატეგიული გადახედვის და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებთან თანამშრომლობის გაძლიერების მიმართულებით, ამ მიზნით სპეციალურად შექმნილი პლატფორმების ფარგლებში.
თავის მხრივ, რეიჩელ ქლოგმა სახელმწიფო მინისტრს ინფორმაცია მიაწოდა ბრიტანული ორგანიზაციის „შერიგების რესურსები“ მიერ განხორციელებული საქმიანობის, მიმდინარე პროექტების და სამომავლო აქტივობების თაობაზე, რომლებიც მიზნად ისახავს ქართულ-აფხაზურ საზოგადოებებს შორის შერიგებას და ურთიერთობების გაღრმავებას.

Tea Akhvlediani held a meeting with Rachel Clogg, a representative of the British organization “Conciliation Resources”
8 July 2021
Tea Akhvlediani, the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality, held a meeting with Rachel Clogg, a representative of the British organization “Conciliation Resources”.
Tea Akhvlediani spoke about the implementation of the Georgian Government’s policy of reconciliation and engagement, including the implementation of the peace initiative “A Step for a Better Future”. She briefed Rachel Clogg on the agency’s future vision, which also includes newly launched initiatives to review the State Strategy for Engagement and Strategic Action Plan and to strengthen cooperation with civil society representatives through platforms created specifically for this purpose.
Rachel Clogg informed the State Minister about the activities carried out by the British organization “Conciliation Resources”, current projects and future activities aimed at conciliation and deepening relations between the Georgian-Abkhazian communities.