შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი საქართველოში მცხოვრებ ყველა მუსლიმს ყურბან-ბაირამს ულოცავს:
,,სრულიად საქართველოს მუსლიმ მოსახლეობას მსურს გულითადად მოგილოცოთ მუსლიმური სამყაროსთვის ესოდენ მნიშვნელოვანი წმინდა დღესასწაული. ,,ყურბან ბაირამი“ ყოფილიყოს თქვენი ოჯახებისთვის, ჩვენი ქვეყნისთვის წარმატებისა და სიკეთის მომტანი. გისურვებთ ჯანმრთელობას, ბედნიერებასა და კეთილდღებას!
საქართველოში ტრადიციულად საუკუნეების განმავლობაში თანაცხოვრობენ მრავალი ეთნოსის, რელიგიისა და კულტურის წარმომადგენლები. სწორედ ეს მრავალფეროვნება გვაერთიანებს და გვაძლიერებს. ჩვენ უნდა გავუფრთხილდეთ ამ სიმდიდრეს და მონაპოვარს, პატივი ვცეთ ერთმანეთის აღმსარებლობასა და ტრადიციებს“, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
ყურბან-ბაირამი ანუ მსხვერპლშეწირვის დღესასწაული 3 დღე გრძელდება და რამაზან ბაირამიდან 70-ე დღეს აღინიშნება.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Tea Akhvlediani congratulates the Muslims living in Georgia on Kurban Bayram.
“I would like to sincerely congratulate each of you on this wonderful day and wish you peace, welfare and prosperity in your families and in the country as a whole. May this day be a precursor to success and advancement.
Representatives of many ethnicities, religions and cultures have traditionally coexisted in Georgia for centuries. It is this diversity that unites and strengthens us. We must take care of this wealth and achievements, respect each other's religion and traditions”, - said the State Minister.