"სამოქალაქო თანასწორობის და ინტეგრაციის მიმართულებით სახელმწიფო პოლიტიკა სამი განზომილებით განისაზღვრება, ესენია - ქვეყნის სტრატეგიული განვითარება, მდგრადი განვითარების მიზნები და საქართველოს ევროპული არჩევანი.
სულ ახლახან, საქართველოს მთავრობამ 2021-30 წლების ახალი სახელმწიფო სტრატეგია დაამტკიცა, რომლის ამბიციური, საშუალო და გრძელვადიანი მიზნები ორიენტირებულია თანაბარუფლებიანი და დემოკრატიული საზოგადოების განმტკიცებაზე, სადაც საქართველოს ყველა მოქალაქისთვის, განურჩევლად მისი ეთნიკური კუთვნილებისა, სახელმწიფოს მხრიდან უზრუნველყოფილია საზოგადოებრივი ცხოვრების ყველა სფეროში სრულფასოვანი მონაწილეობისთვის, პიროვნული და პროფესიული განვითარებისთვის თანაბარი შესაძლებლობების შექმნა.
აღნიშნული გრძელვადიანი და შეუქცევადი პოზიტიური ცვლილებების მისაღწევად ჩვენ განვსაზღვრეთ პოლიტიკის ხუთი, ურთიერთდაკავშირებული პრიორიტეტული მიმართულება.

“State policy towards civic equality and integration is defined by three dimensions. These are the strategic development of the country, the goals of sustainable development and Georgia’s European choice.
Recently, the Government of Georgia approved a new state strategy for 2021 - 30, with ambitious, medium and long-term goals aimed at strengthening an equal and democratic society, where all citizens of Georgia, regardless of their ethnicity, are provided by the state for full participation in all spheres of public life. Equal opportunities for professional development will be created.
To achieve these long-term and irreversible positive changes, we have identified five interrelated policy priorities: