თეა ახვლედიანმა შეხვედრა გამართა საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის (UNDP) ახალდანიშნულ მუდმივ წარმომადგენელთან ნიკ ბერესფორდთან
13 ნოემბერი 2021
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა შეხვედრა გამართა საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის (UNDP) ახალდანიშნულ მუდმივ წარმომადგენელთან ნიკ ბერესფორდთან.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა ხაზი გაუსვა UNDP-ის როლის მნიშვნელობას კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარებისა და ხელოვნურად გაყოფილ მოსახლეობას შორის ნდობის აღდგენის პროცესში.
მხარეებმა იმსჯელეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობაზე, ასევე მიმოიხილეს აფხაზეთის რეგიონში გაერო-ს საქმიანობა და დაგეგმილი პროექტები, რომლებიც კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერასა და დახმარებას ისახავს მიზნად.
თეა ახვლედიანმა UNDP-ის წარმომადგენელს გააცნო შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის, მათ შორის სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების მიმდინარეობა, მიღწეული შედეგები და სამომავლო ხედვები.
UNDP-ის წარმომადგენელმა მადლიერებით აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრის აპარატთან წლების მანძილზე ჩამოყალიბებული მჭიდრო ურთიერთობები და შემდგომი თანამშრომლობისთვის სრული მზადყოფნა გამოთქვა.

State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Tea Akhvlediani met with Nick Beresford, the newly appointed Permanent Representative of the United Nations Development Program (UNDP) in Georgia.
At the meeting, the State Minister stressed the importance of the role of the UNDP in the process of peaceful resolution of the conflict and the restoration of confidence between the artificially divided societies.
The sides discussed the situation in the occupied territories of Georgia, as well as the UN activities in Abkhazia and the planned projects aimed at supporting and assisting the conflict-affected population.
Tea Akhvlediani briefed the UNDP representative on the progress of the reconciliation and engagement policy, including the implementation of the Peace Initiative “A Step to a Better Future”.
The UNDP Representative noted with gratitude the close relations established over the years with the Office of the State Minister and expressed full readiness for further cooperation.