თეა ახვლედიანმა შეხვედრა გამართა საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის (UNDP) ახალდანიშნულ მუდმივ წარმომადგენელთან ნიკ ბერესფორდთან
13 ნოემბერი 2021
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა შეხვედრა გამართა საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის (UNDP) ახალდანიშნულ მუდმივ წარმომადგენელთან ნიკ ბერესფორდთან.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა ხაზი გაუსვა UNDP-ის როლის მნიშვნელობას კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარებისა და ხელოვნურად გაყოფილ მოსახლეობას შორის ნდობის აღდგენის პროცესში.
მხარეებმა იმსჯელეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობაზე, ასევე მიმოიხილეს აფხაზეთის რეგიონში გაერო-ს საქმიანობა და დაგეგმილი პროექტები, რომლებიც კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერასა და დახმარებას ისახავს მიზნად.
თეა ახვლედიანმა UNDP-ის წარმომადგენელს გააცნო შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის, მათ შორის სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების მიმდინარეობა, მიღწეული შედეგები და სამომავლო ხედვები.
UNDP-ის წარმომადგენელმა მადლიერებით აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრის აპარატთან წლების მანძილზე ჩამოყალიბებული მჭიდრო ურთიერთობები და შემდგომი თანამშრომლობისთვის სრული მზადყოფნა გამოთქვა.

Теа Ахвледиани провела встречу с новоназначенным постоянным представителем Программы развития ООН в Грузии Ником Бересфордом
13 November 2021
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Теа Ахвледиани провела встречу с новоназначенным постоянным представителем Программы развития ООН (UNDP) в Грузии Ником Бересфордом.
На встрече госминистр подчеркнула важность роли UNDP в процессе мирного урегулирования конфликта и восстановления доверия между искусственно разделенными обществами.
Стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях Грузии, а также деятельность ООН в регионе Абхазии и планируемые проекты, направленные на поддержку и помощь пострадавшему от конфликта населению.
Теа Ахвледиани проинформировала представителя UNDP о ходе реализации политики примирения и вовлеченности, в том числе о реализации Мирной инициативы Грузии «Шаг к лучшему будущему», достигнутых результатах и ​​ видении на будущее.
Представитель UNDP с благодарностью отметил тесные отношения, установившиеся за долгие годы с Аппаратом госминистра, и выразил полную готовность к дальнейшему сотрудничеству.