თეა ახვლედიანმა საქართველოში ნატო-ს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელთან როზარია პუგლისისთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა
2 დეკემბერი 2021
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა საქართველოში ნატო-ს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელთან როზარია პუგლისისთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა საქართველოს სუვერენიტეტისა და საერთაშორისოდ აღიარებულ საზღვრებში ტერიტორიული მთლიანობის, ასევე კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პროცესის მიმართ ნატო-ს მტკიცე მხარდაჭერის მნიშვნელობა.
მხარეებმა იმსჯელეს საქართველოს ოკუპირებულ რეგიონებში უსაფრთხოების, ჰუმანიტარული და ადამიანის უფლებათა კუთხით შექმნილ მძიმე ვითარებაზე, ასევე შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის განხორციელების პროცესში მიღწეულ შედეგებსა და არსებულ გამოწვევებზე. როზარია პუგლისი მიესალმა საქართველოს მთავრობის მხრიდან კონფლიქტით დაზარალებულ მოსახლეობაზე ზრუნვისა და ხელოვნურად გაყოფილ საზოგადოებებს შორის ნდობის აღდგენის ხელშეწყობისკენ მიმართულ ძალისხმევას.
შეხვედრის ბოლოს, სახელმწიფო მინისტრმა სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს მადლობა გადაუხადა საქართველოს ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის მხარდაჭერისა და ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის გაღრმავებაში შეტანილი წვლილისთვის და მის სამომავლო საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.

State Minister for Reconciliation and Civic Equality Tea Akhvlediani held a farewell meeting with Rosaria Puglisi, Head of the NATO Liaison Office in Georgia.
The State Minister stressed the importance of NATO’s strong support for Georgia’s sovereignty and territorial integrity within its internationally recognized borders, as well as for the conflict’s peaceful resolution.
The sides discussed the difficult security, humanitarian and human rights situation in the occupied regions of Georgia, as well as the results achieved in the reconciliation and engagement policy process and the existing challenges.
At the end of the meeting, the State Minister thanked the Head of the Liaison Office for her support to Georgia’s Euro-Atlantic integration and deepening of NATO-Georgia cooperation, and wished him success in his future endeavors.