შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი „სურბ გევორქის“ საკათედრო ტაძარში შობისა და ნათლისღების დღესასწაულებისადმი მიძღვნილ საღმრთო ლიტურგიას დაესწრო
6 იანვარი 2022
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი „სურბ გევორქის“ საკათედრო ტაძარში შობისა და ნათლისღების დღესასწაულებისადმი მიძღვნილ საღმრთო ლიტურგიას დაესწრო და მრევლს დღესასწაულები მიულოცა.
„მოხარული ვარ, რომ დღეს მომეცა შესაძლებლობა ჩვენი ქვეყნის ეთნიკურად სომეხ თანამოქალაქეებთან ერთად, გავიზიარო შობისა და ნათლისღების უდიდესი სიხარული და მივულოცო მათ ეს ბრწყინვალე დღესასწაულები, რომელთაც სომეხთა სამოციქულო მართლმადიდებელი წმინდა ეკლესია 6 იანვარს აღნიშნავს. ჩვენ გვაერთიანებს, ჩვენს კულტურულად და ეთნიკურად მრავალფეროვან ქვეყანაში მეგობრული თანაცხოვრების, სახელმწიფოებრივი აღმშენებლობის ისტორიული გამოცდილება, რასაც ჩვენ ვუფრთხილდებით და კიდევ უფრო ვაძლიერებთ სამოქალაქო თანასწორობის სახელმწიფო პოლიტიკის ფარგლებში. მსურს კიდევ ერთხელ მივმართო და მივულოცო ჩვენს სომეხ თანამემამულეებს ქრისტიანული სამყაროსთვის უმნიშვნელოვანესი, შობისა და ნათლისღების დღესასწაულები და ვუსურვო მათ მშვიდობა, კეთილდღეობა, წინსვლა და წარმატებები.‘’,- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა.

Теа Ахвледиани посетила Святую литургию, посвященную празднованию Рождества и Крещения в кафедральном соборе "Сурб Геворк"
6 January 2022
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Теа Ахвледиани посетила Святую литургию, посвященную празднованию Рождества и Крещения в кафедральном соборе "Сурб Геворк" и поздравила прихожан с праздниками.
«Я рада возможности разделить величайшую радость Рождества и Крещения с нашими согражданами - этническими армянами. Хочу поздравить их с этими славными праздниками, отмечаемыми Армянской Апостольской Православной Церковью 6 января. Нас объединяет исторический опыт дружеского сосуществования в нашей культурно разнообразной стране, который мы бережем и укрепляем в рамках государственной политики гражданского равноправия. Хочу еще раз поздравить наших армянских соотечественников с самыми важными для христианского мира праздниками Рождества и Крещения и пожелать им мира, благополучия, прогресса и успехов», - заявила госминистр Теа Ахвледиани.