შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩთან კელი დეგნანთან შეხვედრა გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა აშშ-ს ელჩს, ინფორმაცია მიაწოდა შერიგებისა და ჩართულობის სახელმწიფო პოლიტიკის სტრატეგიული გადახედვის მიმდინარეობაზე; მხარეებმა განიხილეს აღნიშნული პროცესის პრიორიტეტული მიმართულებები და სამომავლო ხედვები, რაც შეხვედრის მთავარ მიზანს წარმოადგენდა. თეა ახვლედიანი და კელი დეგნანი სტრატეგიული გადახედვის ფარგლებში, ისევე როგორც უწყების კომპეტენციაში შეამავალ სხვა აქტუალურ საკითხებზე მჭიდრო თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.
„ჩვენ სტრატეგიულ პარტნიორებთან ვაგრძელებთ კონსულტაციებს ოკუპირებულ ტერიტორიებთან მიმართებაში, შერიგებისა და ჩართულობის სახელმწიფო პოლიტიკის განახლების საკითხებზე, რაც უფრო ფართო - საქართველოში კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პოლიტიკის ნაწილია. საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს, ქალბატონ კელი დეგნანს, რომელთანაც სახელმწიფო მინისტრის აპარატის კომპეტენციაში შემავალი ორივე მიმართულებით მჭიდრო თანამშრომლობა და პარტნიორობა გვაკავშირებს, გავაცანით, შერიგების პოლიტიკის სტრატეგიული გადახედვის პროცესი, მის ფარგლებში შემუშავებული ხედვები, მიდგომები, პრიორიტეტები, რაც არსებულ რეალობას და კონფლიქტით დაზარალებული ადამიანების საჭიროებებს დაეფუძნება,“ - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა.

Теа Ахвледиани провела встречу с послом США в Грузии Келли Дегнан
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия провела встречу с послом США в Грузии.
Теа Ахвледиани проинформировала Келли Дегнан о ходе стратегического пересмотра госполитики примирения и вовлеченности. Стороны обсудили приоритетные направления указанного процесса и планы на будущее. Стороны договорились продолжить тесное сотрудничество по актуальным вопросам, входящим в компетенцию аппарата.
«Мы продолжаем консультироваться с нашими стратегическими партнерами по вопросам пересмотра государственной политики примирения и вовлеченности в отношении оккупированных территорий, которая является частью политики мирного урегулирования конфликта в Грузии. Послу США в Грузии г-же Келли Дегнан, с которой мы тесно сотрудничаем, мы представили видения, подходы и приоритеты, разработанные в рамках процесса стратегического пересмотра политики примирения», - заявила Теа Ахвледиани.