აფხაზეთიდან გადმოსვენებული 3 პირის იდენტიფიცირებული ნეშტი დიღმის ძმათა სასაფლაოზე დაკრძალეს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის ერთობლივი ძალისხმევით, აფხაზეთის ოკუპირებული ტერიტორიიდან გადმოსვენებული, 1990-იანი წლების შეიარაღებული მოქმედებების დროს უგზო-უკვლოდ დაკარგული 3 პირის იდენტიფიცირებული ნეშტი დიღმის ძმათა სასაფლაოზე სამხედრო პატივით დაკრძალეს.
ორმხრივი, ქართულ-აფხაზური საკოორდინაციო მექანიზმის ფარგლებში, ამჯერად უგზო-უკვლოდ დაკარგული 11 პირის იდენტიფიცირებული ნეშტი გადმოასვენეს. ოჯახების სურვილის გათვალისწინებით, ნეშტების დაკრძალვა სხვადასხვა ლოკაციაზე, მათ შორის, საგვარეულო სასაფლაოებზე მოხდა.
სამოქალაქო პანაშვიდი სამების საკათედრო ტაძარში ორი დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა. ტაძარში სახელმწიფო მინისტრ თეა ახვლედიანთან ერთად, საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი, საქართველოს აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების წარმომადგენლები მივიდნენ და დაღუპულთა ხსოვნას პატივი მიაგეს.

Совместными усилиями Аппарата государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия и Международного комитета Красного Креста останки 3 пропавших без вести в результате конфликта 1990-х годов были похоронены с воинскими почестями на братском кладбище в Дигоми.
В рамках двустороннего грузино-абхазского координационного механизма были идентифицированы останки 11 пропавших без вести. По просьбе семей останки были захоронены в разных местах, в том числе на родовых кладбищах.
Гражданская панихида проходила в Соборе Святой Троицы в течении двух дней. Вместе с госминистром Память погибших почтили Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, Президент Грузии Саломе Зурабишвили и представители исполнительной и законодательной власти Грузии.