თეა ახვლედიანი სახალხო დამცველთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს კოორდინატორებს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა „სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის 2021-2030 წლების სახელმწიფო სტრატეგიის“ 2023-2024 წწ. სამოქმედო გეგმის პროექტის განხილვების ფარგლებში სახალხო დამცველთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს აღმასრულებელ მდივანთან იზაბელა ოსიპოვასთან და საბჭოს კოორდინატორთან კობა ჩოფლიანთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიის 2023-2024 წწ. სამოქმედო გეგმის პროექტთან დაკავშირებით სახალხო დამცველთან არსებული ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს მისაზრებები, წინადადებები და რეკომენდაციები, ასევე სამოქალაქო ინტეგრაციის აქტუალური თემები და საკითხები.
სახელმწიფო მინისტრმა სახალხო დამცველთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა მჭიდრო და ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის და ხაზი გაუსვა მათ როლს პოლიტიკის ეფექტიანი განხორციელების პროცესში.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия провела встречу с исполнительным секретарем Совета национальных меньшинств при Народном защитнике Грузии Изабелой Осиповой и координатором Совета Кобой Чоплианом в рамках обсуждения проекта Плана действий на 2023-2024 годы «Государственной стратегии гражданского равноправия и интеграции на 2021-2030 годы». На встрече были выслушаны мнения, предложения и рекомендации Совета относительно проекта плана действий на 2023-2024 годы, а также другие актуальные темы и вопросы гражданской интеграции.
Теа Ахвледиани поблагодарила представителей Совета национальных меньшинств при Народном защитнике Грузии за тесное и плодотворное сотрудничество и подчеркнула их роль в процессе эффективной реализации политики.