სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი ანაკლიის ბანაკს სტუმრობდა
თეა ახვლედიანი ანაკლიის ბანაკში 250-მდე ახალგაზრდას შეხვდა. მინისტრმა ახალგაზრდების წინაშე სიტყვით გამოსვლისას განსაკუთრებული ყურადღება დაუთმო უწყების კომპეტენციაში შემავალი როგორც შერიგებისა და ჩართულობის, ასევე სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის პოლიტიკის პრიორიტეტების მნიშვნელობის განმარტებას. სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ ახალგაზრდებთან ინტენსიური კომუნიკაციისა და ფართომასშტაბიანი თანამშრომლობისთვის მინიჭებული როლის გათვალისწინებით, თეა ახვლედიანმა ქვეყნის განვითარებისთვის უმნიშვნელოვანეს პროცესებში ახალგაზრდა თაობის ჩართულობის პერსპექტივებს და შესაძლებლობებს გაუსვა ხაზი.
საინფორმაციო-შემეცნებითი ხასიათის შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა. დასასრულს სახელმწიფო მინისტრმა ბანაკის მონაწილე 14-დან 18 წლამდე ახალგაზრდებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
ახალგაზრდული ბანაკი საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ფუნქციონირებს და საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან ახალგაზრდებს შესაძლებლობა აქვთ, ჩაერთონ საკვანძო კომპეტენციების განმავითარებელ, რეკრეაციულ, სპორტულ და შემეცნებით აქტივობებში.
"ახალი სასწავლო წლის დაწყების წინ ამჯერად ანაკლიის ბანაკში შევხვდით, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან შეკრებილ ახალგაზრდებს, რომელთაც დეტალურად გავაცანით როგორც ჩვენი მრავალეთნიკური საზოგადოების შემდგომი განმტკიცებისა და ინტეგრაციის პრიორიტეტები, ასევე სამშვიდობო პროცესი, რომელიც ოკუპირებულ რეგიონებთან მიმართებით, ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში ხორციელდება შერიგებისა და ნდობის აღდგენისკენ მიმართული სამშვიდობო ინიციატივებით. შედგა ძალიან აქტიური დისკუსია, ახალგაზრდებმა გამოხატეს დიდი ინტერესი ორივე მიმართულებით, რაც იყო ძალიან მისასალმებელი და სასიხარულო, განსაკუთრებით იმის გათვალისწინებით, რომ ჩვენი რეგულარული ძალისხმევის ერთ-ერთი მთავარი მიზანი და გაცხადებული პრიორიტეტია, რომ ხელი შევუწყოთ არსებული შესაძლებლობებისა და აქტუალური საკითხების თაობაზე ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას და სახელმწიფო პოლიტიკის განხორციელების პროცესში მათი ჩართულობის გაზრდასა და როლის გაძლიერებას," - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა.

Теа Ахвледиани встретилась в лагере Анаклия с около 250 молодыми людьми. В своем обращении к молодежи министр особое внимание уделила приоритетам политики примирения и вовлеченности, а также политики гражданского равноправия и интеграции. Теа Ахвледиани подчеркнула перспективы и возможности вовлечения молодого поколения в важнейшие процессы развития страны.
Информационно-познавательная встреча прошла в интерактивном режиме. В завершение государственный министр поздравила участвующих молодых людей в возрасте от 14 до 18 лет с началом нового учебного года и пожелала им успехов.
Молодежный лагерь работает при поддержке Министерства культуры, спорта и молодежи Грузии, и молодые люди из разных регионов Грузии имеют возможность участвовать в ключевых развивающих, развлекательных, спортивных и познавательных мероприятиях.
«Перед началом нового учебного года мы встретились с молодыми людьми из разных регионов Грузии в лагере Анаклия, которых подробно ознакомили с приоритетами дальнейшего укрепления и интеграции нашего многоэтнического общества, а также с мирным процессом, который проводится в отношении оккупированных регионов. Состоялась очень активная дискуссия, молодые люди проявили большой интерес к обоим направлениям, что было очень приятно, особенно учитывая, что одной из основных целей наших усилий является повышение осведомленности молодежи о существующих возможностях и актуальных проблемах, а также укрепление их роль в реализации госполитики», - заявила Теа Ахвледиани.