გამყოფ ხაზთან მცხოვრებ მოსახლეობას ზამთრის პერიოდში გათბობის უზრუნველყოფის მიზნით, ფინანსური დახმარება გაეწევა და სტუდენტების 2023-2024 სასწავლო წლის დაფინანსება გაგრძელდება
24 ნოემბერი 2023
გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისიის რიგით 27-ე სხდომაზე მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება გამყოფ ხაზთან მცხოვრებ კონფლიქტით დაზარებულ მოსახლეობას ზამთრის პერიოდში გათბობის უზრუნველყოფის მიზნით გაეწიოს ფინანსური დახმარება და გაგრძელდეს სტუდენტების 2023-2024 სასწავლო წლის დაფინანსება.
2013 წლიდან, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის ხელმძღვანელობითა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის თანათავმჯდომარეობით, უწყებათაშორისი სამთავრობო კომისიის ფარგლებში, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის მხარდასაჭერად მიმდინარეობს სოციალური, ჯანდაცვის, საგანმანათლებლო, სასოფლო-სამეურნეო და სხვა სახელმწიფო პროგრამების განხორციელება.

Жителям, проживающим вдоль разделительной линий, будет оказана финансовая помощь для обеспечения отопления в зимний период
24 November 2023
Жителям, проживающим вдоль разделительной линий, будет оказана финансовая помощь для обеспечения отопления в зимний период. Также будет продолжено финансирование студентов на 2023-2024 учебный год.
На 27-м заседании временной правительственной комиссии по реагированию на потребности пострадавшего от конфликта населения, было принято решение по оказанию финансовой помощи населению, проживающему в селах, прилегающих к разделительной линии  для обеспечения отопления в зимний период, а также по продолжению финансирования студентов на 2023-2024 учебный год.
С 2013 года, под руководством министра регионального развития и инфраструктуры и под сопредседательством государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия, в рамках межведомственной правительственной комиссии были реализованы социальные, здравоохранительные, образовательные, сельскохозяйственные и другие государственные программы поддержки пострадавшего от конфликта населения.