„გილოცავთ საქართველოს სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის აღდგენის დღეს, რომელიც თავისთავად აერთიანებს და განასახიერებს ჩვენი ქვეყნისა და ჩვენი ერის ისეთ ღირებულებებს და მისწრაფებებს, რაც ნამდვილად გვეამაყება და გვაერთიანებს.
გვეამაყება ჩვენი ქვეყნის და ერის უნიკალური იდენტობა, მრავალსაუკუნოვანი ისტორია, მრავალფეროვანი კულტურა და ტრადიციები და რა თქმა უნდა გვეამაყება ჩვენი ეროვნული იდეისთვის, სწორედ ქვეყნის დამოუკიდებლობისთვის, მისი სიძლიერისთვის, თავისუფლებისთვის ბრძოლაში თავგანწირული ყველა დროის ჩვენი გმირები და სახელოვანი ადამიანები.
სწორედ ამიტომ ჩვენთვის უაღრესად ფასდაუდებელია ღირსეულად დავიცვათ ეს მონაპოვარი და კიდევ უფრო გავაძლიეროთ ჩვენი სახელმწიფო, რისთვისაც ჩვენ ყოველდღიურად ვემსახურებით ჩვენს ეროვნულ პრიორიტეტებს, იმის მისაღწევად, რომ გავამთლიანოთ ჩვენი ქვეყანა, გავაერთიანოთ საოკუპაციო ხაზებით გაყოფილი ჩვენი ხალხი და მივაღწიოთ ევროკავშირის სრულფასოვან, ღირსეულ და დამსახურებულ წევრობას. სწორედ ეს არის, რასაც ვთავაზობთ ჩვენს თანამემამულეებს საოკუპაციო ხაზს მიღმა, - ყველა იმ სიკეთეს, სარგებელს და კეთილდღეობას, რომლისთვისაც იღწვის ჩვენი ქვეყანა და ხალხი ერთობლივად,“ - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა.

Теа Ахвледиани поздравила население Грузии с Днем независимости
«Поздравляю всех с днем ​​восстановления государственной независимости Грузии. Этот день олицетворяет ценности нашей страны и нашего народа и объединяет нас.
Мы гордимся самобытностью нашей страны и народа, многовековой историей, многообразной культурой и традициями и конечно же, мы гордимся нашими героями, пожертвовавшими собой в борьбе за независимость, силу и свободу нашей страны.
Вот почему для нас чрезвычайно ценно защитить это достижение и еще больше укрепить наше государство, чтобы объединить нашу страну и наш народ, разделенный оккупационными линиями, и добиться полного, достойного и заслуженного членства в Европейском Союзе. Это то, что мы предлагаем нашим соотечественникам за линией оккупации – благополучие, к которому стремится наша страна и народ», - заявила Теа Ахвледиани.