სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა ახალგაზრდებთან შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი სხვადასხვა უნივერსიტეტისა და პროფესიული სასწავლებლის 150-მდე სტუდენტს შეხვდა.
თეა ახვლედიანმა ახალგაზრდებს უწყების კომპეტენციაში შემავალი ორივე პოლიტიკის - შერიგებისა და ჩართულობის და სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის მიზნები, განხორციელებული საქმიანობა და სამომავლო ხედვა გააცნო. მინისტრმა ისაუბრა როგორც სამშვიდობო ინიციატივებში, ასევე სამოქალაქო ინტეგრაციის პროცესში ახალგაზრდების მონაწილეობისა და როლის გაზრდის მნიშვნელობაზე; თეა ახვლედიანმა სტუდენტებს დეტალურად გააცნო ახალგაზრდული ინიციატივების მხარდასაჭერად დანერგილი მექანიზმები და არსებული შესაძლებლობები.
დისკუსიის ფორმატში ახალგაზრდებს შესაძლებლობა ჰქონდათ სახელმწიფო მინისტრისთვის დაესვათ შეკითხვები, გამოეთქვათ საკუთარი ხედვები და მოსაზრებები.
ღონისძიება ახალგაზრდობის სააგენტოს ინიციატივითა და ორგანიზებით გაიმართა. შეხვედრაში მონაწილეობდა სააგენტოს ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი ვახტანგ ბააკაშვილი.
„სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის გაცხადებულ პრიორიტეტად რჩება ახალგაზრდების ჩართულობის მხარდაჭერა და მათი როლის გაძლიერება, როგორც შერიგების, ასევე სამოქალაქო თანასწორობის პოლიტიკის განხორციელების პროცესში. სწორედ, ამ მიზანს ემსახურება სხვადასხვა ფორმატში ახალგაზრდებთან ჩვენი რეგულარული შეხვედრები, მათ შორის დღევანდელი ღონისძიებაც, რომლის ფარგლებშიც, ჩვენ ახალგაზრდებს გავაცანით საქართველოს მრავალეთნიკური საზოგადოების შემდგომი განმტკიცებისა და ინტეგრაციის პრიორიტეტები, ისევე როგორც სამშვიდობო პროცესი, რომელიც ჩვენი დროებითი ოკუპირებული აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონებთან მიმართებით ხორციელდება ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში, შერიგებისა და ნდობის აღდგენისკენ მიმართული სამშვიდობო ინიციატივებით. შედგა ძალიან საინტერესო და დინამიკური დისკუსია, რაც მეტად სასიხარულო და მისასალმებელია, იმის გათვალისწინებითაც, რომ ჩვენი საქმიანობის ერთ-ერთი ძირითადი მიზანია ხელი შევუწყოთ ჩვენი ქვეყნისთვის ეროვნული მნიშვნელობის საკითხებზე და ახალგაზრდობისთვის აქტუალურ საკითხებზე მათ ინფორმირებულობასა და ცნობიერების ამაღლებას," - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა

Государственный министр Теа Ахвледиани провела встречу с молодежью
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась со студентами различных вузов и профессиональных училищ.
Теа Ахвледиани проинформировала молодежь о реализации госполитики примирения и вовлеченности, а также политики гражданского равноправия и интеграции, рассказала о достигнутых результатах и ​​планах на будущее. Министр рассказала о важности расширения участия и роли молодежи как в мирных инициативах, так и в процессе гражданской интеграции. Теа Ахвледиани подробно ознакомила студентов с существующими механизмами и возможностями поддержки молодежных инициатив.
В формате дискуссии молодые люди имели возможность задать вопросы и высказать собственную точку зрения.
Мероприятие прошло по инициативе и организации Агентства по делам молодежи. На встрече присутствовал исполняющий обязанности главы агентства Вахтанг Баакашвили.
«Усиление роли молодежи в процессе реализации политики примирения и гражданского равноправия остается приоритетом аппарата государственного министра. Именно этой цели служат наши регулярные встречи с молодежью в различных форматах, в том числе и сегодняшнее мероприятие, в рамках которого мы познакомили молодежь с приоритетами дальнейшей интеграции и укрепления многоэтнического общества Грузии, а также с мирным процессом, который реализуется в отношении наших временно оккупированных регионов в рамках политики вовлеченности. Состоялась очень интересная и динамичная дискуссия, что нельзя не приветствовать, учитывая, что одной из основных целей нашей работы является повышение осведомленности и информированности молодежи по актуальным для нее вопросам», - заявила госминистр Теа Ахвледиани.