ჟურნალისტებთან ორდღიანი შეხვედრა გაიმართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით ჟურნალისტებთან ორდღიანი შეხვედრა გაიმართა.
ორდღიან გასვლით შეხვედრაზე, რომელიც ბაზალეთში გაიმართა, ცენტრალური და რეგიონული მედიასაშუალებების წარმომადგენლებს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი, სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან ურთიერთობისა და სამართლებრივი უზრუნველყოფის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი თინათინ ღოღელიანი შეხვდნენ. შეხვედრა ქეთევან ციხელაშვილმა გახსნა. მან ჟურნალისტებს ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების 32-ე რაუნდის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და ვრცლად მიმოიხილა დისკუსიების თემები და მიმდინარეობა. თინათინ ღოღელიანმა კი ჟურნალისტებს შემწყნარებლობისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის ეროვნული კონცეფციისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის პროექტები გააცნო.
შეხვედრის მეორე დღე სახელმწიფო მინისტრის გამოსვლას და მასთან დისკუსიას დაეთმო. მან მედიის წარმომადგენლებს მონაწილეობისა და აპარატის საქმიანობის მიმართ ინტერესისთვის მადლობა გადაუხადა.
"თქვენ აქტიურად მუშაობთ კონფლიქტების და ეთნიკური უმცირესობების თემებზე. თქვენთან შეხვედრა ყოველთვის ძალიან სასარგებლოა, ჩემთვის ძალიან საინტერესოა თქვენი მოსაზრებები და ის ინფორმაცია, რომელსაც ფლობთ", - აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა.
პაატა ზაქარეიშვილმა ვრცლად ისაუბრა კონფლიქტების მიმართულებით არსებულ მდგომარეობაზე, მიმდინარე პროცესებზე, სიახლეებსა და პერსპექტივებზე. სახელმწიფო მინისტრმა ასევე მიმოიხილა რუსეთის და სხვა გარეფაქტორების როლი და მნიშვნელობა კონფლიქტები დარეგულირების პროცესში. სახელმწიფო მინისტრსა და მედიის წარმომადგენლებს შორის დისკუსია და აზრთა გაცვლა-გამოცვლა გაიმართა.

The Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality organized a two-day session with journalists.
The State Minister Mr. Paata Zakareishvili, the First Deputy State Minister Mrs. Ketevan Tsikhelashvili and the Head of Department for Relations with International Organizations and Legal Provision Mrs. Tinatin Gogeliani hosted the representatives of central and regional media on a two-day session at Bazaleti. Mrs. Ketevan Tsikhelashvili opened the session, providing information on the 32nd Round of Geneva International Discussions, also reflecting on the topics of discussion and further developments. Mrs. Tinatin Gogeliani introduced the drafts of the National Concept on Tolerance and Civic Integration and 2015-2020 Action Plan.
The second day of the session was devoted for the presentation of the State Minister and the discussion. Mr. Zakareishvili delivered thanks to media representatives for their participation and interest for the activity of the State Minister’s Office.
"You work actively on the issues of conflicts and ethnic minorities. It is always useful to meet with you, as I consider your opinions and information quite interesting,"- the State Minister noted.
Mr. Paata Zakareishvili briefly reviewed the current situation with regard to the conflicts, reflecting on the latest developments, updates and future prospects. The State Minister also reviewed the role and weight of Russia and other external factors within the conflict settlement process. The session involved the discussion and exchange of views between the State Minister and media representatives.