შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით, ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი კვირეული მიმდინარეობს. კვირეული 9 ნოემბერს სტუდენტებთან სახელმწიფო მინისტრის შეხვედრით გაიხსნა. შეხვედრა თემაზე „სამოქალაქო ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში“ პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთკაში გაიმართა. ამავე შეხვედრაზე შედგა ტოლერანტობის თემაზე შექმნილი ვიდეორგოლის პრეზენტაცია.
კვირეულის ფარგლებში ლექცია-შეხვედრები გაიმართება რეგიონებშიც. 11, 12 და 13 ნოემბერს კახეთში, სამცხე ჯავახეთსა და ქვემო ქართლში ადგილობრივ სტუდენტებთან და უფროსკლასელებთან ლექციას თემაზე „სამოქალაქო ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში“ პოლიტოლოგი ლევან ლორთქიფანიძე წაიკითხავს.
კვირეული 14 ნოემბერს მულტიეთნიკური ფესტივალით „ერთი ცის ქვეშ“ გაგრძელდება, რომელიც ბოლნისში გაიმართება. ფესტივალში სხვადასხვა ეთნიკური ჯგუფის წარმომადგენელი მოსწავლეები მიიღებენ მონაწილეობას.
14 ნოემბერს კი სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი მიღებას გამართავს, რომელზეც ეთნიკური უმცირესობების, არასამთარვობო ორგანიზაციებისა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები იქნებიან მიწვეულნი. მიღებაზე გამოვლინდებიან ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსის „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“ გამარჯვებულები. მათ პრიზები და სიგელები გადაეცემათ.

A Week Dedicated to the International Day for Tolerance
The State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality is due to open a week dedicated to the International Day for Tolerance. The opening ceremony will start with the meeting of the State Minister with students. The meeting shall take place at the National Library of the Parliament at 14.00 PM on the topic: “Civic Integration and Tolerance in Georgia.” A short video on the issue of tolerance will be presented at the meeting.
A number of lectures and meetings will take place in the regions under these arrangements. Political analyst Mr. Levan Lortkipanidze will give a lecture on the topic “Civic Integration and Tolerance in Georgia” with local students and senior pupils in Kakheti, Samtskhe Javakheti and Kvemo Kartli regions on 11th, 12th and 13th of November.
On November 14, the week shall continue with multi-ethnic festival “Under One Sky” in Bolnisi, with the participation of the pupils, belonging to different ethnic groups.
On November 15, the State Minister Mr. Paata Zakareishvili will host a reception with invited guests – representatives of ethnic minorities, non-governmental organizations and diplomatic corps. Winners of the photo competition “Diversity of Our Country,” dedicated to to the International Day for Tolerance will be announced at the reception. The winners will be awarded with certificates and gifts.