შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით, ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი კვირეული მიმდინარეობს. კვირეული 9 ნოემბერს სტუდენტებთან სახელმწიფო მინისტრის შეხვედრით გაიხსნა. შეხვედრა თემაზე „სამოქალაქო ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში“ პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთკაში გაიმართა. ამავე შეხვედრაზე შედგა ტოლერანტობის თემაზე შექმნილი ვიდეორგოლის პრეზენტაცია.
კვირეულის ფარგლებში ლექცია-შეხვედრები გაიმართება რეგიონებშიც. 11, 12 და 13 ნოემბერს კახეთში, სამცხე ჯავახეთსა და ქვემო ქართლში ადგილობრივ სტუდენტებთან და უფროსკლასელებთან ლექციას თემაზე „სამოქალაქო ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში“ პოლიტოლოგი ლევან ლორთქიფანიძე წაიკითხავს.
კვირეული 14 ნოემბერს მულტიეთნიკური ფესტივალით „ერთი ცის ქვეშ“ გაგრძელდება, რომელიც ბოლნისში გაიმართება. ფესტივალში სხვადასხვა ეთნიკური ჯგუფის წარმომადგენელი მოსწავლეები მიიღებენ მონაწილეობას.
14 ნოემბერს კი სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი მიღებას გამართავს, რომელზეც ეთნიკური უმცირესობების, არასამთარვობო ორგანიზაციებისა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები იქნებიან მიწვეულნი. მიღებაზე გამოვლინდებიან ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსის „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“ გამარჯვებულები. მათ პრიზები და სიგელები გადაეცემათ.

Проводится неделя, посвященная международному дню толерантности, организованная Аппаратом Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия. Неделя была открыта 9 ноября встречей Госминистра Грузии со студентами. Встреча на тему «Гражданская интеграция и толерантность в Грузии» состоялась в Национальной библиотеке Парламента Грузии. На встрече состоялась презентация видеоролика, созданного на тему толерантности. В рамках этой недели и в регионах будут проведены лекции- встречи. 11, 12 и 13 ноября в Кахети, Самцхе Джавахети и Квемо Картли политолог Леван Лордкипанидзе, для местных студентов и старшеклассников, прочтет лекции на тему «Гражданская интеграция и толерантность в Грузии».
14 ноября эта неделя будет продолжена мультиэтническим фестивалем «Под одним небом», который будет проводиться в Болниси. В фестивале примут участие учащиеся, представители различных этнических групп. 14 ноября Госминистр Паата Закареишвили устроит прием, на который будут приглашены представители этнических меньшинств, неправительственных организаций и дипломатического корпуса. На приеме будут выявлены победители фотоконкурса «Наша многоцветная Родина», посвященного международному дню толерантности.