ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ხელოვნების მულტიეთნიკური ფესტივალი „ერთი ცის ქვეშ“ წელს ბოლნისში გაიმართა. ფესტივალში ეთნიკური უმცირესობების 200-მდე წარმომდგენელი ბავშვი მონაწილეობდა თბილისიდან, ქვემო ქართლიდან, სამცხე-ჯავახეთიდან და კახეთიდან.
რიგით მე-12 ფესტივალზე წარმოდგენილი იყო ფოლკლორული პროგრამა. ეროვნული ცეკვები, სიმღერები და ინსტრუმენტული ნომრები სოლოშემსრულებლებმა და 11-მა ფოლკლორულმა ანსამბლმა შეასრულეს. ასევე, წარმოდგენილი იყო ფრაგმენტი სპექტაკლიდან „თეთრი ბაირაღები“.
საღამო პროექტის ავტორს კომპოზიტორს მანანა ალფაიძეს მიჰყავდა. ფესტივალის „ერთი ცის ქვეშ“ ორგანიზატორები არიან შერგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატი, კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, გაეროს ასოციაცია საქართველოში.

Мультиэтнический фестиваль искусства «Под одним небом», посвященный международному дню толерантности в этом году проходил в Болниси. В фестивале принимали участие до 200 детей, представителей национальных меньшинств из Тбилиси, Квемо Картли, Самцхе –Джавахети и Кахетии.
На 12 по счету фестивале была представлена фольклерная программа. Национальные танцы, песни и инструментальные номера исполнили соло исполнители и 11 фольклерных ансамблей. Также были представлены фрагменты из спектакля «Белые флаги».
Ведущим вечера была автор проекта и композитор – Манана Алпаидзе. Организаторами фестиваля «Под одним небом» являются: Аппарат Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия, Министерство культуры и защиты памятников, Ассоциация ООН в Грузии.