პროგრამის „1+4“ მონაწილე სტუდენტებისთვის პრეზენტაცია გაიმართა
პროგრამა „1+4“მონაწილე სტუდენტებისთვის სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის პრეზენტაცია გაიმართა. სრუდენტებთან შეხვედრა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში შედგა.
სახელმწიფო მინისტრის წარმომადგენელმა ზაურ დარგალმა სტუდენტებს გააცნო სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიის მიზნები, ამოცანები და განსახორციელებელი პროგრამები.
შეხვედრაში 100-დე სტუდენტი მონაწილეობდა. ანალოგიური შეხვედრები ასევე დაგეგმილია სხვადასხვა უნივერსიტეტში და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებით დასახლებულ მუნიციპალიტეტებში.

Students enrolled in “1+4” Programme attended the presentation of the State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan at Ilia State University. Representative of the State Minister Mr. Zaur Dargali gave an introduction on goals, objectives and programs that are considered in frames of the State Strategy on Civic Equality and Integration before the students. Approximately 100 students participated into the meeting. Similar meetings are planned in different universities, as well as in municipalities settled by ethnic minorities.
The Government of Georgia approved the State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan for 2015-2020 on August 17, 2015.