პროგრამის „1+4“ მონაწილე სტუდენტებისთვის პრეზენტაცია გაიმართა
პროგრამა „1+4“მონაწილე სტუდენტებისთვის სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის პრეზენტაცია გაიმართა. სრუდენტებთან შეხვედრა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში შედგა.
სახელმწიფო მინისტრის წარმომადგენელმა ზაურ დარგალმა სტუდენტებს გააცნო სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიის მიზნები, ამოცანები და განსახორციელებელი პროგრამები.
შეხვედრაში 100-დე სტუდენტი მონაწილეობდა. ანალოგიური შეხვედრები ასევე დაგეგმილია სხვადასხვა უნივერსიტეტში და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებით დასახლებულ მუნიციპალიტეტებში.

Для студентов, участвующих в программе «1+4», состоялась презентация государственной стратегии гражданского равноправия и интеграции и плана действий. Встреча со студентами состоялась в Государственном университете Ильи.
Представитель государственного министра Заур Даргалы познакомил студентов с целями и задачами государственной стратегии гражданского равноправия и интеграции, а также программами, которые должны быть выполнены.
Во встрече участвовали до 100 студентов. Проведение аналогичных встреч запланировано в различных университетах и муниципалитетах, в которых проживают представители этнических меньшинств.
Государственная стратегия гражданского равноправия и интеграции и план действий на 2015-2020 годы были утверждены правительством Грузии 17 августа 2015 года.