შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ეროვნული უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის უფროს პოლიტიკურ მრჩეველს მარკ ფუმაგალისა და უფროს მრჩეველს სამართლებრივ საკითებში ლაურენციუ ჰადირკას შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა მათ სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით არსებული მდგომარეობის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. კერძოდ, მან შეხვედრის მონაწილეებს გააცნო ის ნაბიჯები, რომლებიც სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის იმპლემენტაციის მიზნით ხორციელდება.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ისაუბრა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთათვის სახელმწიფო ენის სწავლების, მათთვის მედიისა და ინფორმაცის ხელმისაწვდომობის, ხარისხიანი განათლების საკითხებზე. მან ასევე ისაუბრა წარმატებულ პროგრამებზე, რომლებიც გრძელდება, მათ შორის პროგრამაზე „1+4“.
მარკ ფუმაგალიმ და ლაურენციუ ჰადირკამ თანამშრომლობის სურვილი და მხარდაჭერისთვის მზადყოფნა გამოხატეს და აღნიშნეს, რომ საქართველო მათთვის ერთ-ერთი გამორჩეული პარტნიორია.
სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის შემუშავების პროცესში ეროვნული უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის წარმომადგენელი ექსპერტი აქტიურად იყო ჩართული.

Первый заместитель Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась со старшим политическим советником Верховного Комиссара ОБСЕ по вопросам национальных меньшинств Марком Фумагалисом и со старшим советником по вопросам права Лауренциу Хадирка.
Кетеван Цихелашвили поделилась информацией о существующем в направлении гражданской интеграции положении. В частности она ознакомила участников встречи с теми шагами, которые осуществляются с целью имплементации гражданского равноправия, интеграции государсвенной стратегии и плана действий 2015-2020 гг.
Первый заместитель Госминистра Кетеван Цихелашвили говорила о вопросах изучения государственного языка представителями этнических меньшинств, о доступности для них медии и информации, и качественного образования. Она также говорила об удачных программах, которые еще продолжаются, в том числе о программе „1+4“. „1+4“.
Марк Фумагалис и Лауренциу Хадирка выразили готовность к сотрудничеству и поддержке, и отметили, что Грузия для них является одним из избранных партнеров.
В процесс разработки гражданского равноправия, государственной стратегии интеграции и плана действий 2015-2020 гг был активно подключен эксперт, представитель Верховного Комиссара ОБСЕ по вопросам национальных меньшинств.