შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ეროვნული უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის უფროს პოლიტიკურ მრჩეველს მარკ ფუმაგალისა და უფროს მრჩეველს სამართლებრივ საკითებში ლაურენციუ ჰადირკას შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა მათ სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით არსებული მდგომარეობის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. კერძოდ, მან შეხვედრის მონაწილეებს გააცნო ის ნაბიჯები, რომლებიც სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის იმპლემენტაციის მიზნით ხორციელდება.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ისაუბრა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთათვის სახელმწიფო ენის სწავლების, მათთვის მედიისა და ინფორმაცის ხელმისაწვდომობის, ხარისხიანი განათლების საკითხებზე. მან ასევე ისაუბრა წარმატებულ პროგრამებზე, რომლებიც გრძელდება, მათ შორის პროგრამაზე „1+4“.
მარკ ფუმაგალიმ და ლაურენციუ ჰადირკამ თანამშრომლობის სურვილი და მხარდაჭერისთვის მზადყოფნა გამოხატეს და აღნიშნეს, რომ საქართველო მათთვის ერთ-ერთი გამორჩეული პარტნიორია.
სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის შემუშავების პროცესში ეროვნული უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის წარმომადგენელი ექსპერტი აქტიურად იყო ჩართული.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality has met with the Senior Political Advisor for OSCE High Commissioner on National Minorities Mr. Marc Fumagalli and Senior Legal Advisor Mr. Laurentiu Hadirca.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili provided information on current situation with regard to civil integration, with an emphasis on the activities that are implemented in support of the State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan for 2015-2020.
The First Deputy State Minister spoke about the teaching of State Language for the representatives of ethnic minorities, access to media and information and the issues of academic expertise. She has also addressed the continued programmes (including “1+4”) that remain successful.
Mr. Marc Fumagalli and Mr. Laurentiu Hadirca expressed willingness for cooperation and awareness for support, noting that Georgia is one of the distinguished partners for them.
The expert, representing the OSCE High Commissioner on National Minorities, was actively involved into the elaboration of the State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan for 2015-2020.