შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საპარლამენტო კომიტეტისა და აღმასრულებელი ხელისუფლების ყოველწლიურ სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა.
ქეთევან ციხელაშვილმა სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით არსებულ მდგომარეობაზე ისაუბრა. მან დეტალურად მიმოიხილა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგია და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმა. სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ისაუბრა იმ ღონისძიებებზე, რომლებიც აღნიშნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში 2016 წელს განხორციელდება.
ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრის მონაწილეებს ასევე მიაწოდა ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე, მათ შორის გალის და ახალგორის რაიონებში ადამიანის უფლებათა კუთხით არსებულ ვითარებაზე.

Первый заместитель Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия приняла участие в ежегодной рабочей встрече с Парламентским комитетом по защите прав человека и гражданской интеграции, и исполнительной властью.
Кетеван Цихелашвили говорила о положении дел существующем в направлении граждаской интеграции. Она детально обсудила государсвенную стратегию и план действий гражданского равноправия и интеграции 2015-2020 гг. Первый заместитель госминистра рассказала о мероприятиях, которые будут проведены в течении 2016 года в рамках указанного плана действий.
Кетеван Цихелашвили также ознакомила участников встречи о положении на оккупированных территориях, в том числе о существующей обстановке в направлении прав человека в Гальском и Ахалгорском раонах.