მარნეულში სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის პრეზენტაცია გაიმართა. დოკუმენტები შეხვედრის მონაწილეებს ქვემო ქართლში შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის წარმომადგენელმა ზაურ დარგალმა გააცნო.
მან მუნიციპალიტეტის თემის ლიდერებთან და პედაგოგებთან შეხვედრაზე სახელმწიფო სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის ძირითადი მიმართულებები, მიზნები და დაგეგმილი ღონისძიებები მიმოიხილა. შეხვედრის მონაწილეები განათლების, მათ შორის სახელმწიფო ენის სწავლების, ასევე პოლიტიკური ჩართულობის საკითხებით დაინტერესდნენ. ზაურ დარგალმა მათ კითხვებსაც უპასუხა.

Representative of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality in Kvemo Kartli Mr. Zaur Dargali has introduced the State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan for 2015-2020 in Marneuli.
Mr. Dargali reviewed the basic areas of the State Strategy and the Action Plan, its goals and planned activities before the community leaders and teachers. Participants of the meeting showed interest for the teaching of State Language, and also for political participation. Mr. Zaur Dargali responded to the questions of the audience as well.