შერიგებისა და სამოქალაო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი იტალიის რესპუბლიკის ელჩის მოადგილეს სტეფანო კრეშენცის და ასოციაცია „Rondine – Cittadella della Pace”-ს წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა აფხაზეთის ოკუპირებულ ტერიტორიაზე არსებული კულტურული მემკვიდრების ძეგლების მდგომარეობა განიხილეს. ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებს აფხაზეთში ამ კუთხით არსებული პრობლემები გააცნო.
თავის მხრივ, ასოციაცია „Rondine – Cittadella della Pace”-ს წარმომადგენლები ქართულ-აფხაზური ნდობის აღდგენის ფარგლებში ერთობლივი პროექტების შემუშავებისა და ორმხრივი სამუშაო შეხვედრების ორგანიზების ინიციატივით გამოვიდნენ.
შეგახსენებთ, ასოციაცია „Rondine – Cittadella della Pace” სხვადასხვა სახის ინტერკულტურულ სამუშაო შეხვედრებსა და აფხაზეთის კულტურულ მემკვიდრეობასთან დაკავშირებულ პროექტებს ახორციელებს.

Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the “Rondine – Cittadella della Pace” Representatives
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality has met with the Deputy Ambassador of Italian Republic in Georgia Mr. Stefano Crescenzi and representatives of the association “Rondine – Cittadella della Pace.”
The two sides discussed the situation of cultural heritage sights in the occupied territory of Abkhazia, with Mrs. Ketevan Tsikhelashvili discussing related challenges in Abkhazia.
Representatives of the association “Rondine – Cittadella della Pace” have voiced an initiative with regard to the elaboration of joint projects in frames of Georgian-Abkhazian confidence building measures (CBMs).
Association “Rondine – Cittadella della Pace” carries out various inter-cultural working meetings and projects related with the protection of cultural heritage in Abkhazia.