შერიგებისა და სამოქალაო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი იტალიის რესპუბლიკის ელჩის მოადგილეს სტეფანო კრეშენცის და ასოციაცია „Rondine – Cittadella della Pace”-ს წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა აფხაზეთის ოკუპირებულ ტერიტორიაზე არსებული კულტურული მემკვიდრების ძეგლების მდგომარეობა განიხილეს. ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებს აფხაზეთში ამ კუთხით არსებული პრობლემები გააცნო.
თავის მხრივ, ასოციაცია „Rondine – Cittadella della Pace”-ს წარმომადგენლები ქართულ-აფხაზური ნდობის აღდგენის ფარგლებში ერთობლივი პროექტების შემუშავებისა და ორმხრივი სამუშაო შეხვედრების ორგანიზების ინიციატივით გამოვიდნენ.
შეგახსენებთ, ასოციაცია „Rondine – Cittadella della Pace” სხვადასხვა სახის ინტერკულტურულ სამუშაო შეხვედრებსა და აფხაზეთის კულტურულ მემკვიდრეობასთან დაკავშირებულ პროექტებს ახორციელებს.

Первый заместитель Государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с заместителем посла Итальянской Республики Стефано Крешенци и представителями ассоциации «Rondine – Cittadella della Pace».
На встрече стороны рассмотрели состояние памятников культурного наследия, находящихся на территории оккупированной Республики Абхазия. Кетеван Цихелашвили ознакомила гостей с проблемами, существующими в Абхазии в этом направлении.
Со своей стороны, представители «Rondine – Cittadella della Pace» выступили с инициативой разработки совместных проектов и организации двусторонних встреч, в рамках восстановления грузино-абхазского доверия.
Напомним, что ассоциация «Rondine – Cittadella della Pace» проводит различные межкультурные рабочие встречи и осуществляет проекты, имеющие отношение к культурному наследию Абхазии.