შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს პოლიტიკური დირექტორის მოადგილეს დანიილ ხოშაბოს, ევროპის საბჭოს პოლიტიკურ საკითხთა დეპარტამენტის პოლიტიკურ მრჩეველს მარსელ კაპის და საქართველოში ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელს კრისტიან ურსეს შეხვდა.
შეხვედრაზე მინისტრის პირველმა მოადგილემ ევროპის საბჭოს წარმომადგენლებს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებების მდგომარეობის შესახებ, ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების მიმდინარეობისა და ოკუპირებულ ტერიტორიების მიმართულებით განხორციელებული ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში გადადგმული ნაბიჯები გააცნო.
ევროპის საბჭოს წარმომადგენლების ვიზიტის მიზანია საქართველოში კონფლიქტის შესახებ ევროპის საბჭოს გენერალური მდივნის მეცამეტე კონსოლიდირებული ანგარიშის მომზადება.

Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Met with the Representatives of the Council of Europe
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Deputy to the Director of the Directorate General for Political Affairs of the Council of Europe Daniil Khoshabo, Political Adviser at the Directorate General Marsel Capi and Head of the Council of Europe Office in Georgia Cristian Urse.
The First Deputy State Minister updated the representatives of the Council of Europe on current developments in the occupied territories in a view of human rights situation, Geneva International Discussions and the activities implemented in support of the engagement policy towards the occupied territories.
The visit of the Council of Europe representatives is designed for the preparation of the 13th Consolidated Report on the Conflict in Georgia for the Council of Europe Secretary General.