შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს პოლიტიკური დირექტორის მოადგილეს დანიილ ხოშაბოს, ევროპის საბჭოს პოლიტიკურ საკითხთა დეპარტამენტის პოლიტიკურ მრჩეველს მარსელ კაპის და საქართველოში ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელს კრისტიან ურსეს შეხვდა.
შეხვედრაზე მინისტრის პირველმა მოადგილემ ევროპის საბჭოს წარმომადგენლებს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებების მდგომარეობის შესახებ, ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების მიმდინარეობისა და ოკუპირებულ ტერიტორიების მიმართულებით განხორციელებული ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში გადადგმული ნაბიჯები გააცნო.
ევროპის საბჭოს წარმომადგენლების ვიზიტის მიზანია საქართველოში კონფლიქტის შესახებ ევროპის საბჭოს გენერალური მდივნის მეცამეტე კონსოლიდირებული ანგარიშის მომზადება.

Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с заместителем политического директора Совета Европы Даниилом Хошабо, с политическим советником департамента политических вопросов Совета Европы Марселем Капи и руководителем офиса Совета Европы в Грузии Кристианом Урсе.
На встрече первый заместитель министра ознакомила представителей Совета Европы с положением с правами человека на оккупированных территориях Грузии, ходом Женевских международных переговоров и шагах, предпринятых в отношении оккупированных территорий, в рамках политики участия.
Цель визита представителей Совета Европы в Грузию заключается в подготовке тринадцатого консолидированного отчета Генерального секретаря Совета Европы о конфликте в Грузии.