ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელს ქრისტიან ურსეს შეხვდა.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა ევროპის საბჭოს მიერ აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის მიმართულებით განხორციელებული ნდობის აღდგენის პროექტების და მათი გაგრძელების მნიშვნელობას.
სამუშაო შეხვედრის ფარგლებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ და ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელმა ასევე განიხილეს ეთნიკური უმცირესობების მიმართულებით საქართველოს მიერ ნაკისრი საერთაშორისო ვალდებულებების შესრულების საკითხი.

Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Met with the Head of Council of Europe Office in Georgia
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with the Head of Council of Europe Office in Georgia Mr. Cristian Urse.
The importance of confidence building projects that are implemented in Abkhazia and Tskhinvali region by the Council of Europe were prominently highlighted at the meeting.
As a part of the working meeting, The First Deputy State Minister and the Head of Council of Europe Office in Georgia also discussed the fulfillment of international commitment of Georgia with regard to ethnic minorities.