შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ ეზიდებს "ჩარშამა სარსალეს" დღესასწაულს ულოცავს.
"საქართველოს ეზიდებს ვულოცავ ამ უძველეს დღესასწაულს, რომელიც ახალი წლის, ახალი სიცოცხლის მაუწყებელია. გისურვებთ, ეს წელი ყოფილიყოს მშვიდობის, კეთილდღეობისა და სიუხვის მომტანი თითოეული თქვენგანისათვის", - აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა.
"ჩარშამა სარსალე" ეზიდთა უმთავრესი დღესასწაულია და ახალი წლის დადგომას აღნიშნავს. იგი განახლების, გაზაფხულის დადგომისა და ნაყოფიერების სიმბოლოა.

Паата Закареишвили поздравляет езидов с праздником « Чаршама сарсале»
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Паата Закареишвили поздравляет, проживающих в Грузии, езидов с праздником «Чаршама Сарсале».
«Поздравляю езидов Грузии с этим древнейшим праздником, который является предвестником Нового года и новой жизни. Желаю, чтобы этот год принес каждому из вас мир, благополучие и изобилие», - отметил Государственный министр.
«Чаршама Сарсале» - самый главный праздник езидов, знаменующий наступление Нового года. Он является символом обновления, наступления весны и плодородия.