შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელს ნილ სკოტს შეხვდა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა ნილ სკოტს ნდობის აღდგენის პროექტების მიმდინარეობა გააცნო.
ასევე, საუბარი შეეხო აფხაზეთის ტერიტორიაზე გაერო-ს ეგიდით მიმდინარე პროექტებსა და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხებს.
პაატა ზაქარეიშვილმა შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პოლიტიკაში გაეროს ჩართულობისა მნიშვნელოვან როლზე და გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელს მადლობა გადაუხადა მხარდაჭერისთვის.
თავის მხრივ, საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელმა ნილ სკოტმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა გაერო-ს მიერ საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მხარდაჭერა.

Mr. Paata Zakareishvili Met with the UNDP Resident Representative
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili met with the UNDP Resident Representative in Georgia Mr. Niels Scott.
The State Minister spoke about the development of confidence building projects at the meeting. The discussion also dealt with current projects on the territory of Abkhazia under the auspices of the UN and the issues of future cooperation.
Mr. Paata Zakareishvili emphasized the significant role of the United Nations into the peaceful settlement of the conflict and extended his thanks to the UNDP Resident Representative.
In his part Mr. Niels Scott reiterated the support of the United Nations for territorial integrity and sovereignty of Georgia.