შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელს ნილ სკოტს შეხვდა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა ნილ სკოტს ნდობის აღდგენის პროექტების მიმდინარეობა გააცნო.
ასევე, საუბარი შეეხო აფხაზეთის ტერიტორიაზე გაერო-ს ეგიდით მიმდინარე პროექტებსა და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხებს.
პაატა ზაქარეიშვილმა შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პოლიტიკაში გაეროს ჩართულობისა მნიშვნელოვან როლზე და გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელს მადლობა გადაუხადა მხარდაჭერისთვის.
თავის მხრივ, საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელმა ნილ სკოტმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა გაერო-ს მიერ საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მხარდაჭერა.

Паата Закареишвили встретился с руководителем программы развития ООН
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Паата Закареишвили встретился с руководителем программы развития ООН в Грузии Нилом Скотсом.
На встрече Государственный министр ознакомил Нила Скотса с ходом проектов восстановления.
Речь также зашла о проектах, осуществляемых, под эгидой ООН, на территории Абхазии и вопросах будущего сотрудничества.
На встрече Паата Закареишвили заострил внимание на важной роли вовлеченности ООН в политику мирного урегулирования конфликтов и поблагодарил руководителя программы развития ООН за поддержку.
Со своей стороны, руководитель программы развития ООН в Грузии Нил Скотс еще раз подтвердил поддержку территориальной целостности и суверенитета Грузии со стороны ООН.