პაატა ზაქარეიშვილი ეუთოს გენერალურ მდივანს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი ეუთოს გენერალურ მდივანს ლამბერტო ზანიერს შეხვდა.
სახელმწიფომ მინისტრი ეუთოს გენერალურ მდივანს ესაუბრა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებასთან დაკავშირებით, კერძოდ გადაადგილების თავისუფლებისა და მშობლიურ ენაზე განათლების მიღების შეზღუდვებთან დაკავშირებით.
ასევე, პაატა ზაქარეიშვილმა სტუმარს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა 19 მაისს ხურჩაში მომხდარ ტრაგიკულ შემთხვევასთან დაკავშირებით.
შეხვედრაზე ასევე საუბარი შეეხო აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის მიმართულებით ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელებასა და სამომავლო თანამშრომლობის გაგრძელების მნიშვნელობას.
სახელმწიფო მინისტრმა ლამბერტო ზანიერს მადლობა გადაუხადა გაწეული სამსახურისთვის და იმედი გამოთქვა, რომ ორმხრვი თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება.

Паата Закареишвили встретился с генеральным секретарем ОБСЕ
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Паата Закареишвили встретился с генеральным секретарем ОБСЕ Ламберто Заньером.
Государственный министр рассказал генеральному секретарю ОБСЕ об обстановке на оккупированных территориях Грузии, в частности, об ограничении свободы передвижения и возможности получения образования на родном языке.
Паата Закареишвили также предоставил гостю подробную информацию о трагическом происшествии 19 мая в селе Хурча.
На встрече были также затронуты вопросы важности осуществления проектов в направлении восстановления доверия в Абхазском и Цхинвальском регионах и будущего сотрудничества.
Государственный министр поблагодарил Ламберто Заньера за оказываемую помощь и выразил надежду, что в будущем двустороннее сотрудничество еще более углубится.