პაატა ზაქარეიშვილი ეუთოს გენერალურ მდივანს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი ეუთოს გენერალურ მდივანს ლამბერტო ზანიერს შეხვდა.
სახელმწიფომ მინისტრი ეუთოს გენერალურ მდივანს ესაუბრა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებასთან დაკავშირებით, კერძოდ გადაადგილების თავისუფლებისა და მშობლიურ ენაზე განათლების მიღების შეზღუდვებთან დაკავშირებით.
ასევე, პაატა ზაქარეიშვილმა სტუმარს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა 19 მაისს ხურჩაში მომხდარ ტრაგიკულ შემთხვევასთან დაკავშირებით.
შეხვედრაზე ასევე საუბარი შეეხო აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის მიმართულებით ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელებასა და სამომავლო თანამშრომლობის გაგრძელების მნიშვნელობას.
სახელმწიფო მინისტრმა ლამბერტო ზანიერს მადლობა გადაუხადა გაწეული სამსახურისთვის და იმედი გამოთქვა, რომ ორმხრვი თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with the OSCE Secretary General Mr. Lamberto Zannier.
The State Minister discussed current situation in the occupied territories of Georgia with OSCE Secretary General, emphasizing restrictions that are imposed on freedom of movement and education into native language.
Besides the State Minister provided a detailed information on tragic incident in village Khurcha on May 19.
Discussion also dealt with the implementation of confidence building projects in Abkhazia and Tskhinvali region and importance of future cooperation.
The State Minister extended his gratitude for the work of Mr. Lamberto Zannier and expressed awareness to deepen bilateral cooperation in future.