სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ 25 მაისს შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა სახელმწიფო უწყებათაშორისი კომისიის გაფართოებული სხდომა გამართა.
სხდომაზე სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა და სახელმწიფო უწყებათაშორისმა კომისიამ საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს „სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015 წლის სამოქმედო გეგმის“ შესრულების ანგარიში წარუდგინეს.
ღონისძიება შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა გახსნა.

25 мая в гостинице «Рэдиссон Блу Иверия» Аппарат государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия провел расширенное заседание Государственной межведомственной комиссии. На заседании Аппарат государственного министра и Государственная межведомственная комиссия представили Совету национальных меньшинств при Аппарате государственного защитника Грузии отчет о выполнении Государственной стратегии гражданского равноправия и интеграции, а также Плана действий на 2015 год.
Заседание открыла Первый заместитель государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили.