ქეთევან ციხელაშვილმა საფრანგეთის საელჩოს მიერ გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ქეთევან ციხელაშვილმა, თბილისის საკრებულოში საფრანგეთის საელჩოს მიერ გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა.
„ვუსამძიმრებთ საფრანგეთის მოსახლეობას და ყველა იმ ადამიანის გვერდით ვდგავართ, ვინც 14 ივლისს ქალაქ ნიცაში მომხდარი საშინელი ტერორისტული აქტის დროს საყვარელი ადამიანი დაკარგა. ჩვენ ვლოცულობთ მათი სულებისთვის. დღეს, ყველა გაერთიანებული ვართ ტერორიზმის შიშის წინააღმდეგ ბრძოლაში, რომ ეს მსოფლიო უკეთესი გახდეს, რათა ჩვენმა შვილებმა უსაფრთხო და მშვიდობიან გარემოში იცხოვრონ“, - ნათქვამია ქეთევან ციხელაშვილის მიერ სამძიმრის წიგნში გაკეთებულ ჩანაწერში.
სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ციხელაშვილი, ნიცაში ტერაქტის დროს დაღუპული საქართველოს მოქალაქის ოჯახსა და ახლობლებს უსამძიმრებს და მწუხარებას გამოთქვამს.

Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Signed a Condolence Book of the French Embassy
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili signed a Condolence Book of the Embassy of French Republic at City Council of Tbilisi.
“We express our condolences to the citizens of France and stand by all those people who lost their beloved ones on July 14 in horrific terror attack in Nice. We pray for their souls. Today we stand united into our struggle against the fear of terrorism for making the world a better place, to ensure that our children live in safe and peaceful environment,” – the condolence note of Mrs. Ketevan Tsikhelashvili reads.
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili expressed her sorrow and condolences to the family and friends of the Georgian citizen who died amidst the terror attack in Nice.