ქეთევან ციხელაშვილმა საფრანგეთის საელჩოს მიერ გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ქეთევან ციხელაშვილმა, თბილისის საკრებულოში საფრანგეთის საელჩოს მიერ გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა.
„ვუსამძიმრებთ საფრანგეთის მოსახლეობას და ყველა იმ ადამიანის გვერდით ვდგავართ, ვინც 14 ივლისს ქალაქ ნიცაში მომხდარი საშინელი ტერორისტული აქტის დროს საყვარელი ადამიანი დაკარგა. ჩვენ ვლოცულობთ მათი სულებისთვის. დღეს, ყველა გაერთიანებული ვართ ტერორიზმის შიშის წინააღმდეგ ბრძოლაში, რომ ეს მსოფლიო უკეთესი გახდეს, რათა ჩვენმა შვილებმა უსაფრთხო და მშვიდობიან გარემოში იცხოვრონ“, - ნათქვამია ქეთევან ციხელაშვილის მიერ სამძიმრის წიგნში გაკეთებულ ჩანაწერში.
სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ციხელაშვილი, ნიცაში ტერაქტის დროს დაღუპული საქართველოს მოქალაქის ოჯახსა და ახლობლებს უსამძიმრებს და მწუხარებას გამოთქვამს.

Кетеван Цихелашвили оставила запись в открытой Французским посольством книге соболезнований
Первый заместитель государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили оставила запись в книге соболезнований, открытой Французским посольством в Тбилисском Сакребуло.
«Выражаем свои соболезнования населению Франции и всем тем людям, кто потерял своих близких в результате ужасного террористического акта, совершенного в Ницце 14 июля. Мы молимся за их души. Сегодня нас всех объединяет борьба со страхом терроризма, чтобы этот мир стал лучше, чтобы наши дети жили в условиях безопасности и мира», – написала Кетеван Цихелашвили в записи, сделанной в книге соболезнований.
Первый заместитель государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили выразила соболезнования семье и близким гражданина Грузии, погибшего во время террористического акта в Ницце.