სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა საგრეჯოში მოსახლეობასთან შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით, საგრეჯოში მოსახლეობასთან საქართველოს ევროინტეგრაციის პროცესის შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და სოფლის მეურნების სამინისტროს წარმომადგენლებმა ადგილობრივ ფერმერებს ევროინტეგრაციის პროცესში სოფლის მეურნეობის მიმართულებით ქვეყანაში მიმდინარე სიახლეები გააცნეს.
კერძოდ კი, საუბარი შეეხო სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარებასთან დაკავშირებულ პოზიტიურ ცვლილებებს, რომლის მიზანი ფერმერების საქმიანობისთვის ხელშეწყობაა.
შეხვედრაზე ადგილობრივმა ფერმერებმა სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარების კუთხით განხორციელებული ცვლილებები დადებითად შეაფასეს და აღნიშნეს, რომ სახელმწიფოს მხრიდან მათ მხარდაჭერას დიდი მნიშვნელობა აქვს.

Аппарат государственного министра провел встречу с населением Сагареджо
Аппаратом государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия была организована информационная встреча с населением Сагареджо, посвященная вопросам процесса евроинтеграции Грузии.
Представители Аппарата государственного министра и Министерства сельского хозяйства ознакомили местных фермеров с текущими новшествами в стране в направлении сельского хозяйства, связанными с процессом евроинтеграции Грузии.
В частности, беседа коснулась позитивных новшеств, связанных с развитием сельскохозяйственных кооперативов и направленных на содействие деятельности фермеров.
На встрече местные фермеры положительно оценили новшества, осуществленные в направлении развития сельскохозяйственных кооперативов, и отметили важность поддержки их деятельности со стороны государства.