სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა საგრეჯოში მოსახლეობასთან შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით, საგრეჯოში მოსახლეობასთან საქართველოს ევროინტეგრაციის პროცესის შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და სოფლის მეურნების სამინისტროს წარმომადგენლებმა ადგილობრივ ფერმერებს ევროინტეგრაციის პროცესში სოფლის მეურნეობის მიმართულებით ქვეყანაში მიმდინარე სიახლეები გააცნეს.
კერძოდ კი, საუბარი შეეხო სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარებასთან დაკავშირებულ პოზიტიურ ცვლილებებს, რომლის მიზანი ფერმერების საქმიანობისთვის ხელშეწყობაა.
შეხვედრაზე ადგილობრივმა ფერმერებმა სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარების კუთხით განხორციელებული ცვლილებები დადებითად შეაფასეს და აღნიშნეს, რომ სახელმწიფოს მხრიდან მათ მხარდაჭერას დიდი მნიშვნელობა აქვს.

The Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality arranged a meeting with locals in Sagarejo, for raising awareness on the topic of European integration process.
Representatives of State Minister’s Office and Ministry of Agriculture introduced novelties in the sphere of agriculture on the path to European integration.
In particular, the conversation dealt with positive changes for the development of agricultural cooperatives, which aims to support the activity of the farmers.
The local farmers gave a positive evaluation to the implemented reforms in the sphere of agricultural cooperatives, noting that the support of the State is extremely important for them.