სიონის ღვთისმშობლის მიძინების სახელობის საკათედრო ტაძარში წირვა სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა, უწმინდესმა და უნეტარესმა, ილია მეორემ აღავლინა.
სადღესასწაულო წირვის დასრულების შემდეგ კათოლიკოს-პატრიარქმა, ილია მეორემ სადღესასწაულო ლიტურგიაზე მყოფი საქართველოს პრემიერ-მინისტრი და მთავრობის წევრები დალოცა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა პატრიარქს ანგელოზის დღე მიულოცა.
„სრულიად საქართველოს მინდა მივულოცო წმინდა ილია მართლის ხსენების დღე, განსაკუთრებით კი ჩვენს კათოლიკოს-პატრიარქს, მის უწმინდესობას, ილია მეორეს. ჩვენი ერის სულიერ მამას ვუსურვო დღეგრძელობა, ძალა და მხნეობა, რომ კიდევ დიდხანს გაუწიოს ჩვენს ერს წინამძღოლობა. მას აქვს ძალიან დიდი მისია და მადლიერები ვართ, რომ გვყავს ასეთი პატრიარქი“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili attended a jubilant liturgy at Sioni Cathedral, dedicated to Patriarch’s Angel Day.
His Holiness and Beatitude Ilia II, the Catholicos-Patriarch of All Georgia, performed a liturgy at Sioni Cathedral of Saint Mary.
After the jubilant liturgy, the Catholicos-Patriarch Ilia II gave his blessing to the Prime Minister of Georgia and members of the Government who attended the event.
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili congratulated the Patriarch on Angel Day.
“I would like to congratulate the day of St. Ilya the prophet to whole Georgia and especially to our Catholicos-Patriarch, his Holiness Ilia II. I wish strength and courage to the spiritual father of our nation to lead us for a long time. He has a greatest mission and we are honored to have a Patriarch like him,” – Mrs. Ketevan Tsikhelashvili declared.