სიონის ღვთისმშობლის მიძინების სახელობის საკათედრო ტაძარში წირვა სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა, უწმინდესმა და უნეტარესმა, ილია მეორემ აღავლინა.
სადღესასწაულო წირვის დასრულების შემდეგ კათოლიკოს-პატრიარქმა, ილია მეორემ სადღესასწაულო ლიტურგიაზე მყოფი საქართველოს პრემიერ-მინისტრი და მთავრობის წევრები დალოცა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა პატრიარქს ანგელოზის დღე მიულოცა.
„სრულიად საქართველოს მინდა მივულოცო წმინდა ილია მართლის ხსენების დღე, განსაკუთრებით კი ჩვენს კათოლიკოს-პატრიარქს, მის უწმინდესობას, ილია მეორეს. ჩვენი ერის სულიერ მამას ვუსურვო დღეგრძელობა, ძალა და მხნეობა, რომ კიდევ დიდხანს გაუწიოს ჩვენს ერს წინამძღოლობა. მას აქვს ძალიან დიდი მისია და მადლიერები ვართ, რომ გვყავს ასეთი პატრიარქი“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили присутствовала на праздничной литургии, совершенной в Сионском соборе в связи с днем Ангела Патриарха.
В Синском кафедральном соборе в честь Успения Пресвятой Богородицы богослужение совершил Католикос-патриарх Всея Грузии, святейший и блаженнейший Илия Второй.
После завершения праздничной службы Католикос-патриарх Всея Грузии Илия Второй благословил присутствовавших на литургии премьер-министра Грузии и членов правительства.
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравила Патриарха с днем Ангела.
«Хочу поздравить всея Грузию с днем памяти святого праведного Илии, особенно нашего Католикос-патриарха, святейшего Илию Второго. Желаю духовному отцу нашего народа долгие лета, долгого здравия, сил и бодрости, чтобы он еще долго был нашим наставником. На него возложена очень большая миссия, и мы благодарны, что у нас есть такой патриарх», – заявила Кетеван Цихелашвили.