სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენლებმა უგზო-უკვლოდ დაკარგულების ხსოვნას პატივი მიაგეს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენლებმა უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა საერთაშორის დღესთან დაკავშირებით გამართულ ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს.
ღონისძიება ფონდი „მოლოდინის“ და უგზო-უკვლოდ დაკარგულ პირთა ოჯახის წევრების ორგანიზებითა და წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის მხარდაჭერით საპატრიარქოსთან არსებულ ახალგაზრდობის სულიერი და ინტელექტუალური განვითარების ცენტში გაიმართა, რის შემდეგაც დიღმის ძმათა სასაფლაოზე ბაბუშერას აეროპორტში დაღუპული ქართველი მებრძოლების ხსოვნას მიაგეს პატივი.
საქართველოში 1990-იანი წლებისა და 2008 წლის აგვისტოს შეიარაღებული კონფლიქტების შედეგად 2000-ზე მეტი პირი ითვლება დაკარგულად.
30 აგვისტო, როგორც უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა საერთაშორისო დღე, მსოფლიოში 1983 წლიდან, ხოლო საქართველოში 2011 წლიდან აღინიშნება.

Representatives of State Minister’s Office Paid a Respect to the Memory of Missing Persons
Representatives of State Minister’s Office took part into the event, dedicated to the International Day of the Disappeared. The event took place at the Center for Spiritual and Intellectual Development of the Youth, affiliated with the Patriarchy of Georgia, under the arrangement of the Foundation “Molodini” and families of the missing persons, with the support of the International Committee of the Red Cross (ICRC). Afterwards, attendees paid a respect to the memory of Georgian soldiers at Digomi Brothers Cemetery, who died amid the explosion at Babushera Airport.
More than 2000 persons remain missing in Georgia, following the armed conflicts of 90-ies and August 2008. August 30th is marked as the International Day of the Disappeared since 19993, and since 2011 in Georgia.