შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს განვითარების პროგრამების ახალ ხელმძღვანელს, აფხაზეთის რეგიონის მიმართულებით კურტმოლა აბდულგანიევს შეხვდა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს აფხაზეთის რეგიონის ოკუპირებულ ტერიტორიაზე არსებულ ვითარება გააცნო. კერძოდ, ქეთევან ციხელაშვილმა ყურადღება გაამახვილა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტებზე, მათ შორის გალის რაიონის ეთნიკურად ქართველი მოსახლეობისთვის თავისუფალი გადაადგილებისა და მშობლიურ ენაზე სწავლების შეზღუდვაზე.
სახელმწიფომ მინისტრის განცხადებით, საქართველოს ხელისუფლებისთვის კონფლიქტის მშვიდობიან მოგვარების პროცესში განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია საერთაშორისო პარტნიორების ჩართულობა, მათ შორის დიდი მნიშვნელობა ენიჭება გაეროს განვითარების პროგრამების ფარგლებში ნდობის მშენებლობის პროექტების განხოციელებას.
თავის მხრივ კურტმოლა აბდულგანიევმა სახელმწიფო მინისტრს მადლობა გადაუხადა თანამშრომლობისთვის და მზადყოფნა გამოთქვა აქტიური თანამშრომლობის გაგრძელებაზე.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili has met with Mr. Kurtmola Abdulganiev, the new Head of the UN Development Programmes in the direction of Abkhazia Region.
The State Minister introduced the guest with current situation in the occupied Abkhazia region, focusing on human rights violations, including the restrictions that are imposed on the freedom of movement and education into native language for ethnic-Georgian residents of Gali district.
According to State Minister, the Georgian Government considers the engagement of international partners into the peaceful settlement of the conflict extremely important. In that sense, the CBM (confidence building measures) projects that are implemented by UNDP are equally important.
Mr. Kurtmola Abdulganiev extended his gratitude for cooperation and expressed awareness to continue active cooperation.