ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს მუსლიმ მოქალაქეებს ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს ულოცავს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი, ქეთევან ციხელაშვილი, საქართველოს მუსლიმ მოქალაქეებს ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს ულოცავს.
"საქართველოში მცხოვრებ ყველა მუსლიმს გილოცავთ ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს. ისლამი ჩვენი მრავალკონფესიური სახელმწიფოს განუყოფელი ნაწილია, ეს მრავალფეროვნება ჩვენი სიმდიდრეა. გისურვებთ, რომ ეს დღესასწაული ყოფილიყოს თითოეული თქვენგანისთვის სიმშვიდის, კეთილდღეობისა, სიკეთისა და წარმატებების მომტანი“, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
ყურბან-ბაირამი ანუ მსხვერპლშეწირვის დღესასწაული სამ დღეს გრძელდება და რამაზან ბაირამიდან 70-ე დღეს აღინიშნება.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравила граждан Грузии мусульманского вероисповедания с праздником Курбан байрам.
«Поздравляю всех проживающих в Грузии мусульман с праздником Курбан байрам. Ислам – неразрывная часть нашего многоконфессионального государства, это многообразие – наше богатство. Пусть этот праздник принесет каждому из вас спокойствие, благополучие, добро и успехи», – заявила государственный министр.
Курбан байрам, или праздник жертвоприношения, длится три дня и отмечается через 70 дней после Рамазан байрама.