ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს მუსლიმ მოქალაქეებს ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს ულოცავს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი, ქეთევან ციხელაშვილი, საქართველოს მუსლიმ მოქალაქეებს ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს ულოცავს.
"საქართველოში მცხოვრებ ყველა მუსლიმს გილოცავთ ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს. ისლამი ჩვენი მრავალკონფესიური სახელმწიფოს განუყოფელი ნაწილია, ეს მრავალფეროვნება ჩვენი სიმდიდრეა. გისურვებთ, რომ ეს დღესასწაული ყოფილიყოს თითოეული თქვენგანისთვის სიმშვიდის, კეთილდღეობისა, სიკეთისა და წარმატებების მომტანი“, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
ყურბან-ბაირამი ანუ მსხვერპლშეწირვის დღესასწაული სამ დღეს გრძელდება და რამაზან ბაირამიდან 70-ე დღეს აღინიშნება.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili congratulates the Muslim citizens of Georgia on Kurban Bayrami.
“Congratulations on Kurban Bayrami to each Muslim of Georgia. Islam is indivisible part of our multi-confessional country and this diversity is indeed our wealth. I wish this celebration blessed you peace, wellbeing, kindness and success,” – the State Minister declared.
Kurban Bayrami, or so called “Sacrifice Feast" lasts for three days and is marked on 70th day after Ramazan Bayrami.