შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა 19 დეკემბერს ბერლინში მომხდარ ტერაქტთან დაკავშირებით გერმანიის საელჩოში გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა
23 დეკემბერი 2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა 19 დეკემბერს ბერლინში მომხდარ ტერაქტთან დაკავშირებით გერმანიის საელჩოში გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა.
„შეძრული ვართ და ვგმობთ ამ საშინელ სისასტიკეს და ძალადობას. ვუსამძიმრებთ და ვუთანაგრძნობთ დაღუპულთა ოჯახის წევრებს და მთელს გერმანიას. ტერორიზმი არის საფრთხე ყველასთვის და ჩვენ ერთად ვებრძვით ამ საფრთხეს“, - აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა.

State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Made a Record to the Condolences Book at the Embassy of the Federal Republic of Germany on Terror Attack in Berlin
23 December 2016
State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili made a record to the book of condolences at the Embassy of Germany on terror attack on December 19.
“We are horrified and condemn this brutal violence. We express our condolences and compassion to the family of the dead. Terrorism is a threat to everyone and we fight against the threat together,” – State Minister declared.