შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ მონაწილეობა მიიღო ა(ა)იპ „მშვიდობისა და რეინტეგრაციის რეგიონალური ქსელის“ ორგანიზებით გამართულ კონფერენციაში - „სამხრეთ კავკასიაში მიმდინარე სამშვიდობო პროცესები - არსებული ვითარება და გამოწვევები.“
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებას, ადამიანის უფლებათა დარღვევებს, ადგილობრივი მოსახლეობის პრობლემებს, სახელმწიფოს მხრიდან მათთვის შეთავაზებულ პროგრამებსა და სერვისებს, ასევე შერიგებისა და ნდობის აღდგენის კუთხით გადადგმულ და სამომავლოდ დაგეგმილ ნაბიჯებს.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ხაზი გაუსვა ორმხრივი ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელების და აღნიშნულ პროცესში გამყოფი ხაზით დაშორებული ახალგაზრდების ჩართვის მნიშვნელობას.

Frist Deputy State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava participated into the conference “Peace-building Processes in South Caucasus – Current Developments and Challenges, organized by the NGO Regional Network for Peace and Reintegration.
Current development in the occupied territories, human rights violations, problems of the local population, programs and services offered by the State, as well as implemented and planned steps for reconciliation and confidence building were discussed at the venue.
First Deputy State Minister underlined the importance of the implemented bilateral CBMs and engagement of youngsters into the process, who were separated by dividing line.