შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ მონაწილეობა მიიღო ა(ა)იპ „მშვიდობისა და რეინტეგრაციის რეგიონალური ქსელის“ ორგანიზებით გამართულ კონფერენციაში - „სამხრეთ კავკასიაში მიმდინარე სამშვიდობო პროცესები - არსებული ვითარება და გამოწვევები.“
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებას, ადამიანის უფლებათა დარღვევებს, ადგილობრივი მოსახლეობის პრობლემებს, სახელმწიფოს მხრიდან მათთვის შეთავაზებულ პროგრამებსა და სერვისებს, ასევე შერიგებისა და ნდობის აღდგენის კუთხით გადადგმულ და სამომავლოდ დაგეგმილ ნაბიჯებს.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ხაზი გაუსვა ორმხრივი ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელების და აღნიშნულ პროცესში გამყოფი ხაზით დაშორებული ახალგაზრდების ჩართვის მნიშვნელობას.

Первый заместитель государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии принял участие в конференции «Мирные процессы на Южном Кавказе – нынешняя обстановка и вызовы», организованной Н(Н)ЮЛ «Региональной сетью мира и реинтеграции».
Петрэ Канкава рассказал о положении на оккупированных территориях Грузии, о нарушениях прав человека, проблемах местного населения, предложенных им государством программах и услугах, а также шагах в направлении примирения и восстановления доверия – уже предпринятых и запланированных на будущее.
Первый заместитель государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии подчеркнул важность реализации проектов по восстановлению обоюдного доверия и вовлечения в данный процесс молодежи, разделенной оккупационной линией.