ქეთევან ციხელაშვილი ლატვიის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ლატვიის ელჩს იანის ზლამეტსს შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
სახელმწიფო მინისტრმა კონფლიქტების დარეგულირების მიმართულებით საქართველოს მთავრობის მიდგომებსა და ნაბიჯებზე ისაუბრა. მან ელჩს, ასევე, მიაწოდა ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის შესახებ, მათ შორის ადამიანის უფლებათა დაცვის კუთხით.
იანის ზლამეტსი, ასევე, დაინტერესდა სამოქალაქო ინტეგრაციის პოლიტიკითა და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთათვის სახელმწიფო პროგრამებით. მან აღნიშნული მიმართულებით ლატვიის გამოცდილებაზე ისაუბრა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ლატვიის მხრიდან მხარდაჭერისა და თანამშრომლობისათვის ელჩს მადლობა გადაუხადა. მხარეებმა სამომავლო მჭიდრო თანამშრომლობისთვის მზაობა კიდევ ერთხელ დააფიქსირეს.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Латвии в Грузии Янис Зламетсом. Встреча носила ознакомительный характер.
Госминистр ознакомила посла с приоритетами и шагами правительства Грузии в плане мирного урегулирования конфликтов и ситуацией на оккупированных территориях страны. В том числе, в плане защиты прав человека.
Янис Зламетс также заинтересовался политикой гражданской интеграции и государственными программами для этнических меньшинств. Посол рассказал и об опыте Латвии в этом направлении.
Кетеван Цихелашвили поблагодарила дипломата за сотрудничество и поддержку, которую Латвия оказывает Грузии. Стороны еще раз подтвердили готовность к тесному сотрудничеству.