ქეთევან ციხელაშვილი ლატვიის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ლატვიის ელჩს იანის ზლამეტსს შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
სახელმწიფო მინისტრმა კონფლიქტების დარეგულირების მიმართულებით საქართველოს მთავრობის მიდგომებსა და ნაბიჯებზე ისაუბრა. მან ელჩს, ასევე, მიაწოდა ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის შესახებ, მათ შორის ადამიანის უფლებათა დაცვის კუთხით.
იანის ზლამეტსი, ასევე, დაინტერესდა სამოქალაქო ინტეგრაციის პოლიტიკითა და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთათვის სახელმწიფო პროგრამებით. მან აღნიშნული მიმართულებით ლატვიის გამოცდილებაზე ისაუბრა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ლატვიის მხრიდან მხარდაჭერისა და თანამშრომლობისათვის ელჩს მადლობა გადაუხადა. მხარეებმა სამომავლო მჭიდრო თანამშრომლობისთვის მზაობა კიდევ ერთხელ დააფიქსირეს.

Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador of Latvia
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia, Jānis Zlamets.
During the meeting, the State Minister told the Ambassador about the priorities and steps of Georgian government towards the conflicts peaceful resolution. She also provided Jānis Zlamets with the information about the situation in occupied territories. Especially, human rights issues.
Jānis Zlamets also interested in civic integration and ethnic minorities state programs. He underlined the experience of Latvia in these issues.
Ketevan Tsikhelashvili thanked the Ambassador for Latvia's support and cooperation. Parties once again reiterated the readiness for future close cooperation.