შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროსაბჭოში მეგობარი ქვეყნების ელჩების ჯგუფს შეხვდა.
შეხვედრაზე დეტალურად განიხილეს აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში არსებული მდგომარეობა, ყურადღება გამახვილდა ჰუმანიტარული და ადამიანის უფლებათა დაცვის კუთხით შექმნილ ვითარებაზე. ქეთევან ციხელაშვილმა ელჩებს მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის მთავარი პრიორიტეტების, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში ინიციატივებისა და აქტივობების შესახებ.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩებს მადლობა გადაუხადა ევროსაბჭოსა და მისი წევრი ქვეყნების მხრიდან განგრძობითი მხარდაჭერისათვის. მან აღნიშნა, რომ განსაკუთრებლი მნიშვნელობა ენიჭება ნდობის მშენებლობისაკენ მიმართულ პროექტებს, რომლებსაც ევროსაბჭო წლების განმავლობაში უჭერს მხარს. თავის მხრივ, ელჩებმა სახელმწიფო მინისტრს კვლავაც აღუთქვეს მხარდაჭერა.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили встретилась в Совете Европы с послами стран – друзей.
В ходе встречи детально обсудили ситуацию в Абхазии и Южной Осетии, акцентировали внимание на вопросах защиты прав человека и гуманитарных проблемах. Кетеван Цихелашвили предоставила послам информацию о главных приоритетах мирной политики правительства Грузии, инициатив в рамках политики примирения и вовлеченности.
Госминистр поблагодарила дипломатов за поддержку со стороны стран-членов Совета Европы. Она отметила, что особое внимание оказывается поддерживаемым Советом Европы проектам, направленным на восстановление доверия. Послы, со своей стороны, вновь подтвердили свою поддержку. Встреча состоялась в Страсбурге и была организована постоянным представительством Грузии в Совете Европы.