შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში შვედეთის სამეფოს ელჩს მარტინა ქუიქს შეხვდა.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (SIDA) ხელმძღვანელი მოლი ლიენი და სააგენტოს წარმომადგენლები.
განიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის მთავარი ამოცანები და ხედვები გააცნო.
შეხვედრაზე ასევე ისაუბრეს იმ პროექტების მნიშვნელობაზე, რომლებიც აფხაზეთის რეგიონში SIDA-ს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება, მათ შორის ქალების, ბავშვებისა და ახალგაზრდების გაძლიერების, უფლებებისა და ჯანმრთელობის დაცვის მიმართულებებით.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და იმედი გამოთქვა, რომ თანამშრომლობა მომავალშიც გაგრძელდება.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Королевства Швеции в Грузии Мартиной Квик.
Во встрече также принимали участие глава Агентства международного сотрудничества в области развития (СИДА / SIDA) Моли Лейн и представители этой организации.
Стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях Грузии. Госминистр ознакомила гостей с главными задачами и видением мирной политики правительства Грузии.
В ходе встречи также говорили о важности проектов, которые реализуют в Абхазии при финансовой поддержке SIDA. В том числе, проекты, направленные на защиту прав и здоровья женщин, детей и подростков.