შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში შვედეთის სამეფოს ელჩს მარტინა ქუიქს შეხვდა.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (SIDA) ხელმძღვანელი მოლი ლიენი და სააგენტოს წარმომადგენლები.
განიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის მთავარი ამოცანები და ხედვები გააცნო.
შეხვედრაზე ასევე ისაუბრეს იმ პროექტების მნიშვნელობაზე, რომლებიც აფხაზეთის რეგიონში SIDA-ს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება, მათ შორის ქალების, ბავშვებისა და ახალგაზრდების გაძლიერების, უფლებებისა და ჯანმრთელობის დაცვის მიმართულებებით.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და იმედი გამოთქვა, რომ თანამშრომლობა მომავალშიც გაგრძელდება.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met the Ambassador of the Kingdom of Sweden to Georgia Martina Quick.
The Head – Molly Lien – and representatives of Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA) also took part in this meeting.
Participants discussed the situation if occupied territories of Georgia. The State Minister provided them the information about Georgian Government’s peaceful policy’s tasks.
During the meeting they also talked about the importance of the projects that implement in Abkhazia with the financial support of SIDA. In particular, projects aimed the protection of women's rights and health of children and adolescents.
The State Minister thanked Martina Quick for strong support of Georgia and expressed hope for further cooperation.