ქეთევან ციხელაშვილი ნატოს გენერალური მდივნის წარმომადგენელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ნატოს გენერალური მდივნის წარმომადგენელს ქალების, მშვიდობისა და უსაფრთხოების საკითხებში მარიეტ შურმანს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა მას ინფორმაცია მიაწოდა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის, საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის, ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მიმდინარეობის შესახებ. სახელმწიფო მინისტრმა სამშვიდობო პროცესში ქალთა ჩართულობის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
„კონფლიქტის ტრანსფორმაციაში, ნდობის აღდგენისა და ზოგადად სამშვიდობო პროცესში ქალთა ჩართულობას, მათ აქტიურობას განსაკუთრებული მნიშვნელობა აქვს. ამიტომ ჩვენ მაქსიმალურად ვცდილობთ, ხელი შევუწყოთ, წავახალისოთ ამგვარი ჩართულობა და მთლიანობაში ქალთა გააქტიურება“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.
შეხვედრაზე ასევე საუბარი შეეხო სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით სახელმწიფოს მიერ გადადგმულ და დაგეგმილ ნაბიჯებს.

Кетеван Цихелашвили встретилась с представителем Генерального секретаря НАТО
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили встретилась с представителем Генерального секретаря НАТО в вопросах женщин, мира и безопасности Мариет Шурман.
Госминистр предоставила членам делегации информацию о ситуации на оккупированных территориях Грузии, главными задачами и видением мирной политики правительства Грузии, ходом Женевских дискуссий. Цихелашвили акцентировала внимание на вовлеченности женщин в мирный процесс.
„Вовлеченность и активность женщин в трансформации конфликтов, восстановления доверия и в целом мирного процесса имеет особое значение. Поэтому мы максимально стараемся помогать и поощрять активизацию роли женщин в этом процессе», - отметила Кетеван Цихелашвили.