შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ოფიციალურ შეხვედრებს ბერლინში 28- 31 მარტს გამართავს.
სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია შეხვედრები ოფიციალურ პირებთან გერმანიის ფედერალური რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროში, საგარეო ურთიერთობათა გერმანიის საბჭოში (DGAP), ფედერალური კანცლერის აპარატში, ასევე გერმანიის დეპუტატთა სახლში.
28-29 მარტს გაიმართება სახელმწიფო მინისტრის, ქეთევან ციხელაშვილის და გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის, ლადო ჭანტურიას შეხვედრა ანდრეას პეშკესთან, აღმოსავლეთ ევროპის, კავკასიისა და ცენტრალური აზიის საკითხებში გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს საგანგებო დავალებათა ელჩთან, ასევე იოახიმ ბერტელესთან, საგარეო პოლიტიკის სფეროში ფედერალური კანცლერის მრჩევლის მოადგილესთან, მოგვიანებით კი ბეტინა კადენბახთან, გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში საგანგებო დავალებათა ელჩთან.
„ძალიან საინტერესო შეხვედრები გვაქვს ჩანიშნული გერმანიის ფედერალური რესპუბლიკის სხვადასხვა ოფიციალურ უწყებაში: საგარეო საქმეთა სამინისტროში, კანცლერის აპარატში, ბუნდესტაგში, ასევე სხვადასხვა ფონდებში. კონფლიქტის მოგვარებაში გადამწყვეტი როლი ენიჭება ჩვენი საერთაშორისო პარტნიორების ძალისხმევას, ამ მხრივ ძალზე მნიშვნელოვანია გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ჩართულობა, ამდენად, ჩემი მიზანია გავაცნო უცხოელ პარტნიორებს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის პრიორიტეტები და მიმართულებები, ასევე მივაწოდო მათ ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარების შესახებ“, განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა ვიზიტის დაწყებამდე.
სამუშაო ვიზიტის დასასრულს, შეხვედრები გაიმართება ბუნდესტაგის დეპუტატებთან, გერმანიის მთავრობის და საერთაშორისო ფონდების წარმომადგენლებთან.

Кетеван Цихелашвили отправилась с официальным визитом в Берлин
28-31 марта Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия проведет официальные встречи в Берлине.
В рамках рабочего визита запланированы встречи с официальными лицами в Министерстве иностранных дел Германии, Совете внешних отношений Германии (DGAP), аппарате федерального канцлера и в Доме депутатов.
28-29 марта состоится встреча Кетеван Цихелашвили и Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в ФРГ Ладо Чантурия с Андреасом Пешке, послом чрезвычайных поручений МИД Германии по вопросам Восточной Европы, Кавказа и Центральной Азии. Кроме того, запланированы переговоры с Йоахимом Бертеле, заместителем советника Федерального канцлера в сфере внешней политики и с Бетиной Каденбах, послом чрезвычайных поручений по вопросам политики безопасности МИД Германии.
«У нас намечены очень интересные встречи в разных официальных ведомствах Федеративной Республики Германии: в Министерстве иностранных дел, аппарате канцлера, Бундестаге, а также в разных фондах. В урегулировании конфликтов решающее значение придается усилиям наших международных партнеров. В этом контексте весьма важна включенность Германии. Соответственно, моя цель - ознакомить иностранных партнеров с приоритетами и направлениями миротворческой политики правительства Грузии, а также проинформировать их о положении на оккупированных территориях», - заявила Кетеван Цихелашвили до начала визита.
В конце рабочего визита состоятся встречи с депутатами Бундестага, представителями правительства Германии и и международных фондов.